Damla'yı öldürenlere para cezası

Konya'nın Beyşehir ilçesindeki trafik kazasında üniversiteli Damla'nın ölümünden sonra yargılanmaya başlayan motosiklet ve otomobil sürücüsüne toplam 30 bin 300 TL para cezası verildi.

Seydişehir Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına, tutuksuz yargılanan sanıklar Hasan Özceylan ve Cengizhan Sağır, taraf avukatları ile kazada ölen Damla Güner'in ailesi katıldı.

Duruşmanın bittiğini belirten mahkeme heyeti, olayda alkollü olan otomobil sürücüsü Özceylan'a (41), 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Özceylan'ın bu cezası 18 bin 200 lira para cezasına çevrilerek, ceza 24 taksite bölündü.

Genç kızın bindiği motosikleti kullanan ve ehliyetsiz olan Cengizhan Sağır ise 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Bu ceza da 12 bin 100 lira para cezasına çevrilerek 18 taksite bölündü.

Damla'nın çobanlık yaparak geçimini sağlayan babası Şahin Güner, duruşma sonunda Türk adaletine artık güveninin kalmadığını ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuracağını belirtti.

Güner, eşiyle birlikte 31 Ekim Cumartesi günü İzmir Seferhisar'dan Ankara'ya yürüyeceğini, Adalet Bakanlığına siyah çelenk koyarak Türk adaletini protesto edeceğini bildirdi.

Cengizhan Sağır'ın kullandığı motosiklet, 21 Martta Beyşehir ilçe merkezinde Hasan Özceylan idaresindeki 42 B 9854 plakalı otomobille çarpışmış, kazada sürücü Sağır yaralanmıştı. Motosikletteki, Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu Muhasebe Bölümü öğrencisi Damla Güner (21) de ağır yaralanmış, kaldırıldığı Konya Numune Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşmişti. Genç kızın organları ailesi tarafından bağışlanmıştı.

BİZE ULAŞIN