Maskeli 5'ler polise yakalandı

Adana'da girdikleri evde duş alan, buzdolabındaki yiyecekleri yiyip, televizyon izledikten sonra kasadaki 110 bin lirayı alıp kaçan ve kendilerine "Maskeli 5'ler" ismini veren 2'si çocuk 5 kişilik hırsızlık çetesi çökertildi.

Çiftçilikle uğraşan Abdullah Koç, eşi Semiha, kızları Suzan ve Kezban Koç ile Mersin'e tatile gitti. 5 gün sonra tatilden dönen aile, Yurt mahallesindeki evlerine hırsız girdiğini anlayınca polise başvurdu.

Polis ekipleri, yaptıkları incelemede banyo ve yatakların kullanıldığını, evdeki kasanın oksijen kaynağıyla açılıp 110 bin liranın çalındığını, buzdolabındaki yiyecek, içeceklerin de tüketildiğini belirledi.

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosu ekipleri, yaklaşık bir ay boyunca yaptığı çalışmada, iki gün evde kalan hırsızlık şüphelilerinin kağıt toplayıcılığı yapan ve uyuşturucu bağımlısı 19 yaşındaki Levent Sidar, 21 yaşındaki Erdal Aslan, 22 yaşındaki Mehmet Topaktaş ile 17 yaşındaki Burhan E., 16 yaşındaki Yakup B. olduğunu tespit etti. Çete elebaşı olmakla suçlanan Levent Sidar'ın başka bir hırsızlık olayından tutuklandığı belirlendi.

Hırsızlık Bürosu ekipleri, 2'si çocuk 4 kişiyi düzenlediği operasyonla yakaladı. Uyuşturucu bağımlısı olan zanlıların, Yurt, Yeşilyurt ve Toros mahallelerinde kağıt toplarken hırsızlık yapabilecekleri evler hakkında da araştırma yaptıkları ileri sürülüyor.

Birçok hırsızlık suçundan poliste kaydı bulunan Erdal A. ile Mehmet T.'nin, hırsızlık yaptıkları evde karınlarını doyurduktan sonra duş aldıklarını, buzdolabında buldukları yiyecekleri yiyip banyo yaptıklarını söyledikleri öğrenildi.

Gözaltına alınan Burhan E. ve Yakup B., Çocuk Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından sevkedildikleri adli mercilerce tutuklandı. Erdal A. ve Mehmet T. ise bugün öğle saatlerinde adli mercilere sevkedildi.

BİZE ULAŞIN