10 fırın ekmek yemesi lazım!

Seda Sayan'ın oğluna aldığı lüks araba gibi bir arabayı asla İdo'ya almayacağını söyleyen Derya Tuna: Bu yaşta böyle bir şeyin anlamı yok. Biz böyle arabalarla büyümedik ki!

Pazar 08.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 08.11.2009 13:24
ABONE OL
İbrahim Tatlıses'in eski hayat arkadaşı, oyuncu Derya Tuna; geçtiğimiz gün Nişantaşı'nda bir mağazanın açılışına katıldı. Uzun zamandır ortalarda görünmeyen Tuna, 18 yaşındaki oğlu İdo'yla ilgili sorulan sorulara samimiyetle yanıt verdi. Tuna, "Terbiyeli, iyi ahlaklı bir çocuk" dediği oğlunun çapkınlıkta babasını bile geçtiğini söyledi!

DERYA TUNA FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İBRAHİM TATLISES FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZARMUT DİBİNE DÜŞERMİŞ

İdo' nun kızlarla arasının çok iyi olduğunu söyleyen Derya Tuna, "Bana bu konuda babasına çekti gibi geliyor. Armut dibine düşer derler, bu köküne inmiş. Babasını da geçti" dedi.

Eski oyuncu, henüz İdo'nun herhangi bir kız arkadaşıyla tanışmadığını, lisede okuyan oğlunun ciddi şeyler düşünmesi için yaşının küçük olduğunu da ekledi. Derya Tuna'nın bir muhabirin kendisine yönelttiği "Seda Sayan'ın 19 yaşındaki oğlu Oğulcan'a 400 bin liralık araba almasını doğru buluyor musunuz?" sorusuna verdiği cevap ise ünlülere örnek olacak türdendi.

Tuna, "Öyle bir arabaya binmesi için 10 fırın ekmek yemesi lazım. Biz böyle arabalarla büyümedik ki... Önce kendi parasını kazanacak, sonra en güzeline binecek. İstemiyor mu? Tabii ki istiyor. İmkanı da var. Ancak bu yaşta böyle bir şeyin anlamı yok" şeklinde yanıt verdi.

HER ŞEYDEN ÖNCE EĞİTİM

Derya Tuna, oğlunun müziğe olan sevgisini de babasından aldığını söyledi. "Müziği seçerse destek olurum. Ne yaparsa yapsın, hangi mesleği isterse istesin her şeyden önce eğitim. Lojistik veya ticaret okumak istiyor" diye konuştu.

400 BİN LİRALIK AUDI

Derya Tuna, arabalara çok meraklı olan oğlunun pahalı bir arabaya binmesinin yaşı için gereksiz olduğunu söyledi. Seda Sayan 19 yaşındaki oğluna 400 bin liralık Audi marka bir otomobil (sağda) alarak uzun süre magazin gündeminde kalmıştı.

OYUNCULUĞA NOKTA KOYMUŞ DEĞİLİM

Uzun zamandır oyunculuk yapmayan Tuna, oyunculuğa 'nokta' koymadığını söyledi. Birçok farklı proje için teklif aldığını söyleyen Tuna, "İstediğim gibi, içime sinen senaryolar gelmiyor. İçime sinecek proje bekliyorum. 20 gün önce bir sinema filminde oynamak için teklif aldım. Çok da, 'iş olsun yapayım' diye bakmıyorum. Güzel bir proje olursa seve seve oynarım" dedi.