Sağanak yağış uyarısı - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Perşembe 12.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 18.10.2017 11:40
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların; Kıyı Ege (İzmir, Aydın ve Muğla) ile Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde yağışla birlikte 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genel olarak güney ve güneybatı, zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

Yağışların; Kıyı Ege (İzmir, Aydın ve Muğla) ile Antalya çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, heyelan, yıldırım vs.) ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı çok bulutlu, güney ve doğusu ile İstanbul ve Tekirdağ çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Antalya merkez ve doğu ilçelerinde (Alanya, Serik, Aksu, Manavgat, İbradı, Akseki, Gazipaşa) kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, Eskişehir çevreleri ile öğleden sonra batısından başlayarak bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, öğleden sonra bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Orta Karadeniz ile Giresun çevreleri sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Batısı ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Malatya, Erzincan ve Tunceli çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde kuzey ve batısında sis hadisesi görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu gece saatlerinden sonra Gaziantep ve Kilis çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde kuzey ve batısında sis hadisesi görülecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...