Suşi yerine tarhana çorbası

Pazartesi 16.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 16.11.2009 16:43
ABONE OL
Son dönemin çok konuşulan 'çıplak geyşa üstünde suşi' olayını Türkiye'ye getiren girişimci Serhat Gür geçtiğimiz cuma akşamı, Beyaz Show'a konuk oldu. Beyazıt Öztürk, programının açılışında izleyiciye bir sürpriz yaparak Japonlar'ın Nyotaimori ismi verilen ritüelini canlı yayına taşıdı.

Beyaz çok güldürdü
Bu ilginç ritüeli Türkiye'ye getiren Serhat Gür ve Beyaz arasındaki diyaloglar izleyenleri çok güldürdü. İşte o diyaloglardan bazıları:

Beyaz: Buralara suşiler konuyor (Masada yatan geyşanın vücudunu göstererek) ve insanlar bunun başına oturuyorlar. Kaç kişi girebiliyor, kaç kişi oturabiliyor başına? (Salondan kahkaha tufanı kopunca Beyaz, hemen kurduğu cümleyi değiştirerek) Hayır, yani. Restauranta bir kişi de gelebiliyor mu yoksa ekip mi toplayıp gelmem lazım, onun için soruyorum.
Serhat Gür: Tabii ismi Beyaz ise tek gelebiliyor kişi....
Beyaz: Öğrenci indirimi var mı?
Serhat Gür: Var.
Beyaz: (Programa, Serhat Gür'ün memleketi Sivas'taki Cumhuriyet Üniversitesi'nden gelen öğrencilere dönüyor) Hadi yaşadınız yarın. Yarınki yemek çıktı. Yarın buraya tarhana çorbası koyacağız! (Geyşa'yı göstererek)

* * *
Serhat Gür: Kişi başı 350 dolar.
Beyaz: Kişi başı?
Serhat Gür: Sen bence gel ye, hesap ödeme, bulaşık da yıkatalım sana...
Beyaz: 'Bizde hesap ödemeyen bulaşıkları yıkar' gördüğümüz kadarıyla... Hayır, işin kötü tarafı Türkler'de tabağın dibini sıyırmak diye bir adet de vardır!

* * *
Serhat Gür: Biz daha çok bayanlardan ilgi görüyoruz. Bizden bunun tersini istiyorlar. 'Erkeğin üstünden yemek istiyoruz' diyorlar. Bunu da talep eden var. İlerleyen günlerde bunu da yapacağız. Beyaz: Hayırlısı olsun diyoruz! (Televizyon Gazetesi)