Şiddetli rüzgar çatıları uçurdu

Bingöl ve Muş'ta, şiddetli rüzgar nedeniyle birçok evin çatısı uçtu.

Çarşamba 18.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 18.11.2009 12:12
ABONE OL
Muş'un Varto ilçesinde şiddetli fırtına bazı okullar ile iş yeri ve evlerin çatışlarının uçmasına, ağaçların devrilmesine neden oldu.

Varto ilçesinde akşam saatlerinde başlayan ve sabaha kadar süren fırtına Varto Çok Programlı Lise, Merkez Yatılı İlköğretim Bölge Okulu, bazı iş yerleri ile evlerin çatılarını uçururken, ağaçların devrilmesine, elektrik ileti kablolarının kopması sonucu kesintilere neden oldu.

Çatısı uçan 3 katlı Çağ Alışveriş Mağazası yetkilisi Maşallah Taş büyük maddi zararları olduğunu söyledi. Taş "Olayın akşam saatlerinde olmasından dolayı çok şükür can kaybımız yok. Gelen malın başına gelsin. Mağazamızda yaklaşık olarak 30 bin lira maddi zararım mevcuttur. Ne yapalım gelen Allah'tan gelmiş" dedi.

Fırtına yüzünden gece boyu elektriklerin kesildiği ilçe merkezinde sabah saatlerinde hayat normale döndü.

BİNGÖL'DE EVLERİN ÇATILARI UÇTU

Bingöl'de sabah saatlerinde etkili olan şiddetli rüzgar, birçok evin çatı saclarını uçurdu.

Rüzgar nedeniyle kopan çatı saclarının kimsenin üstüne düşmemesi olası bir faciayı önledi. Şiddetli rüzgar nedeniyle Recep Tayip Erdoğan Mahallesi TOKİ konutları 2. Ada 7. Blok'un çatı sacları ile tahtaları bahçeye düştü. Bina sakinleri büyük bir gürültü ile düşen çatı saclarının kimsenin üstüne gelmemesini büyük bir şans olarak değerlendirdi.

Binada oturan vatandaşlar, "Sabah erken saatlerde etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle binamızın saçı sacları uçtu. Erken saatte sacların düşmesi nedeniyle kimse dışarıda yoktu. Bu olay gündüz olsaydı saclar çocukların üzerine düşebilirdi" diye konuştu.