25 yıl önce kızı Emel'i kaybettiği yere döndü

Kızı Emel'i 25 yıl önce İstanbul Harem Otogarı'nda kaybeden Fatma Kalay, ortaya çıkıp kızı olduğunu iddia eden Yasemin Gök ile otogarda kucaklaştı. İkili, DNA testinin sonucunu heyecanla bekliyor

Çarşamba 25.11.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 25.11.2009
ABONE OL
Türkiye'nin, 25 yıllık dramını SABAH aracılığıyla öğrendiği Fatma Kalay (43), dün, kızını kaybettiği Harem Otogarı'ndaydı. 25 yıl önce 4 yaşındaki kızı Emel ile Harem Otogarı'na gelen Fatma Kalay, 3 gün boyunca kendisini alacak akrabalarını bekledi. Parasızlıktan aç ve susuz geçen 3 günün ardından talihsiz kadın bayıldı. Ayıldığında kızı yanında yoktu. O, 25 yıl boyunca kızını aradı. İstanbul'da yaşayan Yasemin Gök de evlatlık olduğunu öğrenince gerçek annesini bulmak istedi. SABAH'ın da yardımıyla kader, iki kadını önceki gün buluşturdu.

'KALBİM BAŞKA ATIYOR'
Bu buluşmanın ardından Kalay, kızını kaybettiği Harem Otogarı'na geldi. Kızının nüfus cüzdanını 25 yıldır "Ondan bana kalan tek hatıra" diyerek çantasında taşıyıp teselli bulmaya çalışan Kalay, "Anne yüreği her şeyi hisseder. Anneler o hissin ne demek olduğunu bilir. Kalbim bana söylüyor, kızımı buldum" dedi. Emel için dünyanın her yerine koşarak gideceğini söyleyen Kalay, "Yollarda ne zaman ona benzettiğim birini görsem, kalbim atarak, yüreğim titreyerek arkasından gidiyordum. Şimdi kalbim başka türlü çarpıyor artık. Adli Tıp'tan sonuç geldiği gün ikimizin de doğum günü olacak" diye konuştu. Harem Otogarı'nda ağlayarak o günü tekrar yaşayan anne, "Burada, bu mekânda yavrumu yitirdim" dedi. Kalay, yüreğinde yanan evlat hasretini dindirmek için yaptıklarını ise gözyaşları içinde anlattı: "Emelim'in hasretini birazcık olsun hafifletsin diye yeğenimin çocuğuna Emel adını vermiştim. Her gün ona sarılıyor, Emelim diye gözyaşı döküyordum." Emel'den sonra Pelin (20) ve Kazım (9) adında iki çocuğu olan Fatma Kalay, çocuklarının da üvey ablalarının bulunmasını heyecanla beklediğini söyledi.