'Maymun'a benzetti 2 yıl hapis istendi

TV'de Hayko Cepkin için "Maymuna benziyor. Kedi mi köpek mi kesiyor belli değil" diyen Davut Güloğlu'nun "hakaret" suçundan iki yıla kadar hapsi isteniyor

Çarşamba 25.11.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 25.11.2009
ABONE OL
Hayko Cepkin hakkında "Maymuna benziyor. Kedi mi köpek mi kesiyor belli değil" dediği öne sürülen Davut Güloğlu hakkında "hakaret" suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İlginç makyaj ve kıyafetleriyle tanınan Rockçı Hayko Cepkin, avukatı Dilek Şahbaz aracılığı ile Şişli Cumhuriyet Savcılığı'na başvurarak, bir TV programında, kendisi hakkında yorum yapan Davut Güloğlu'ndan şikâyetçi olmuştu. Güloğlu'nun, söz konusu programda Cepkin için "Korku filminden çıkmış gibi maymuna benziyor. Kedi mi köpek mi kesiyor belli değil. Bu ve bunun gibi adamlar tam bir şaklaban. Korku filminde okunacak parçalar... O müzikleri normal bir insan dinlemez. Böyle şeyleri maymunluk olarak görüyorum. Sanatçılık değil, sanat başka bir şey. Öyle birileri gece bağıra bağıra gelse çeker vururum" dediği ileri sürülmüştü.

HAYKO CEPKİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

KÜÇÜK DÜŞÜRDÜ

Soruşturmasını tamamlayan savcılık, Güloğlu hakkında hakaret suçundan iki yıla kadar hapis istemiyle Sulh Ceza Mahkemesi'ne dava açtı. İddianamede, Güloğlu'nun, Hayko Cepkin'in onur ve şerefini, mesleki itibarını küçük düşürerek yayın yolu ile hakaret ettiği belirtildi.