İçişleri'nden bayramda şehit ailesi hassasi

İçişleri Bakanı Atalay, bayram için trafik başta olmak üzere her önlemin alındığını belirtti ve ekledi: Şehit yakınları ve gaziler, mülki idare amirlerince ziyaret edilecek

Perşembe 26.11.2009
Son Güncelleme: Perşembe 26.11.2009
ABONE OL
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, bayram boyu güvenlik, trafik, ulaşım, temizlik hizmetleri ile sosyal yardım faaliyetlerinin aksamadan yürütülmesi için her türlü tedbirin alındığını bildirdi. Bakan Atalay, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, her kesimin bir diğerini samimiyetle kucaklaması temennisiniyle bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğu içinde olduğunu belirterek şunları kaydetti: "Bakanlığımız; güvenlik, trafik, ulaşım, temizlik hizmetleri ile sosyal yardım faaliyetlerinin aksamaması için her türlü tedbir almıştır. Bayramlarda sıkça ziyaret edilen mezarlıkların ulaşım, araç parkı, temizliği ve güvenliği konularındaki tedbirler bir kez daha gözden geçirilecek, eksiklikler tamamlanacaktır. Belediyelerce toplu taşıma hizmetleri gözden geçirilecek, güzergâhlar ve araç sayılarının ihtiyaca göre planlanacaktır." İçişleri Bakanı ayrıca, şehit yakınları ile gazilere de yetkililer tarafından bayram ziyaretinde bulunulacağını ve imkânlar ölçüsünde taleplerinin karşılanacağını kaydetti.

İSTANBUL DA ALARMA GEÇTİ
Bu arada İstanbul Valiliği de önceki bayramlarda yaşanan aksaklıklara ve istenmeyen görüntülere meydan vermemek için bazı tedbirler aldı. Buna göre;
İlçe merkezlerinde ihtiyaç duyulan sayıda ve büyüklükte tespit edilecek kurban satış ve kesim yerleri ile kesim ücretleri konusunda vatandaşlara bilgilendirme yapılacak.
Tespit edilen kurban kesim yerlerinin alt ve üst yapısı belediyelerce sağlanacak. nPark, sokak gibi yerlerde kurban kesimi kesinlikle yasaklanacak, özel mülkünde kurban kesmek isteyenlere hijyenik şartlara uymak kaydı ile müsaade edilecek.
Motorize ekipler bayram boyu, sabahın erken saatlerinden itibaren kaçak kesimlere karşı gün boyu devriye gezecek.