Bayramda hava nasıl?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Cumartesi 28.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 18.10.2017 11:47
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Gece saatlerinden sonra Trakya yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerler parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi görülecek.

HAVA SICAKLIĞI : Önemli bir değişiklik olmayacak, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.

RÜZGAR : Genellikle güney ve güneybatı, doğu kesimlerde kuzey ve kuzeydoğudan hafif arasıra orta kuvvette esecek.

UYARILAR
SİS UYARISI ;
Marmara ile iç kesimlerde sabah ve gece saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis olayı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (Hava, kara ve deniz ulaşımında aksamalar, hava kirliliği vb.) karşı, başta sürücülerimiz olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

BAYRAMDA YAĞIŞ BEKLENMİYOR
Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, Kurban Bayramı'nda Türkiye genelinde yağış beklenmediğini belirterek, ''Bayram süresince Marmara Bölgesi ile iç ve doğu kesimlerde gece ve sabah saatlerinde sis görülecek'' dedi.

Çağlar, bugün yurt genelinde yağış beklenmediğini, Türkiye'nin batısı ile kuzeydoğusunun parçalı ve çok bulutlu, diğer yerlerin ise az bulutlu olacağını bildirdi.

Bayram boyunca Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde sisin etkili olacağını belirten Çağlar, ''Vatandaşlarımıza, gece ya da sabah saatlerinde sisin etkili olduğu saatlerde yola çıkmamalarını tavsiye ediyoruz'' diye konuştu. Çağlar, bugün yurdun batısının parçalı bulutlu, diğer kesimlerin az bulutlu olacağını belirtti. Bayramın 3'üncü ve 4'üncü gününde de yağış beklenmediğini kaydeden Çağlar, bayram süresince hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağını, sıcaklıkların mevsim normalleri civarında seyredeceğini kaydetti.

ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR'DE HAVA DURUMU
Mehmet Çağlar, bayram boyunca havanın Ankara'da en yüksek 13, en düşük -1 derece, İstanbul'da en yüksek 16, en düşük 6 derece, İzmir'de ise en yüksek 20, en düşük 8 derece olacağını bildirdi. Bayram boyunca İstanbul, Ankara ve İzmir'de yağış beklenmediğini bildiren Çağlar, ''Bir konuya dikkat etmemiz gerekiyor. Bu mevsimlerde sis etkili oluyor. Sisle beraber özellikle büyük şehirlerde, kömür kullanılan yerlerde hava kirliliği oluşuyor. Bu durumlarda yaşlılarımızın ve çocuklarımızın zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamasını tavsiye ediyoruz'' diye konuştu.


BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA :
Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden sonra batısı çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Trakya yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Bu sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi görülecek.

EGE : Az bulutlu açık geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi görülecek.

AKDENİZ : Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU : Az bulutlu ve açık geçecek. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi görülecek.

BATI KARADENİZ : Az bulutlu ve açık geçecek. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ : Az bulutlu ve açık geçecek. Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde sis görülecek.

DOĞU ANADOLU : Az bulutlu ve açık geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU : Az bulutlu ve açık, sabah saatlerinde Diyarbakır ve Batman çevreleri sisli geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...