Yan yana toprağa verildiler

Antalya'nın Alanya ilçesinde dün meydana gelen motosiklet kazasında ölen 3 gencin cenazeleri, toprağa verildi.

Cumartesi 28.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 28.11.2009 17:28
ABONE OL
Kazada ölen Mustafa Kodal (16) ve Abdullah Ak'ın (16) cenazeleri Alanya Devlet Hastanesi, Efrahim Kelkiti'nin (15) cenazesi ise Özel Can Hastanesi morgundan alınarak Mahmutlar Yukarı Mahalle'deki evlerine götürüldü.

Ölen 3 arkadaşın cenazeleri, daha sonra evlerinden alınarak yaklaşık 1 kilometre mesafedeki Yukarı Mahalle Gücenler Mezarlığı'na omuzlarda taşındı. Mezarlıkta gençler için ayrı ayrı cenaze namazı kılındı. Namazın ardından, 3 gencin cenazeleri, yan yana açılan mezarlara defnedildi.

Burada düzenlenen cenaze törenine Alanya'daki siyasi partilerin temsilcileri ile sivil toplum örgütlerinin yöneticileri, belde belediye başkanları ve ölen gençlerin aileleri ile yakınları katıldı. Törende ölen gençlerin bazı yakınları fenalaşırken, Efrahim Kelkiti'nin babası İbrahim Kelkiti ile Mustafa Kodal'ın babası Hasan Kodal baygınlık geçirdi.

Alanya'da dün meydana gelen trafik kazasında Mustafa Kodal (16), Abdullah Ak (16) ve Efrahim Kelkiti'nin (15) üzerinde bulunduğu motosiklet, Dinek mevkisindeki tüneller girişinde iddiaya göre, yolun diğer tarafında bulunan kızlara el sallarken, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu tünel girişindeki uyarı levhasının direğine çarpmıştı. Mustafa Kodal olay yerinde, Abdullah Ak ve Efrahim Kelkiti ise kaldırıldıkları hastanelerde yaşamını yitirmişti.