Koçarslan'a tablo davası

Kıbrıslı Yalısı'ndan kaybolan 55 tablonun kendisinde olduğunu açıklayan Reina'nın patronu Mehmet Koçarslan'ın "güveni kötüye kullanmak"tan iki yıla kadar hapsi istendi

Pazartesi 30.11.2009
ABONE OL
İşadamı Ümran Üzümcü'ye ait Kandilli'deki tarihi Kıbrıslı Yalısı'ndan 10 yıl önce kaybolan 55 tablonun kendisinde olduğunu açıklayan eğlence mekânı Reina'nın patronu Mehmet Koçarslan hakkında "güveni kötüye kullanmak" suçlamasıyla iki yıla kadar hapis cezası istendi. Üzümcü'nün eski eşi olan Melahat Koçarslan'ın şikâyeti üzerine mahkemelik olan Koçarslan, kız kardeşine ait tabloları saklamak için aldıktan sonra iade etmemekle suçlanıyor. Aralarında Ayvazovski ve Osman Hamdi'ye ait tabloların da bulunduğu eserlerin sahibi Ümran Üzümcü, o tarihte boşanma aşamasında olduğu Melahat Koçarslan'ı hırsızlıkla suçladı. Melahat Koçarslan ise eserleri saklaması için emanet ettiğini, sonra geri alamadığını iddia ederek ağabeyi Mehmet Koçarslan hakkında suç duyurusunda bulundu.

ALICI PERSONELİ ÇIKTI

Mehmet Koçarslan ise kız kardeşinin tabloları Kadir Tobel'e sattığını, anlaşmazlık çıkınca da eserleri 2.5 milyon dolara kendisinin aldığını söyleyerek iki adet satış belgesini delil gösterdi. Ancak Kadir Tobel'in Mehmet Koçarslan'ın yanında asgari ücretle çalışan biri ve belgelerin sahte olduğu iddiasıyla yapılan itiraz üzerine Mehmet Koçarslan aleyhine "güveni kötüye kullanmak" suçlamasıyla dava açıldı.