"Yüksek eğitiminizi mutlaka yapın"

Kayseri'de lise öğrencileriyle bir araya gelen tiyatro sanatçısı Metin Serezli, öğrencilere yüksek öğretimlerini mutlaka tamamlamaları tavsiyesinde bulundu.

Salı 08.12.2009 00:00
ABONE OL
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Bölümü'nün sezon açılışı için kente gelen Serezli, Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu'nda tiyatro üzerine lise öğrencileriyle söyleşi yaptı. Söyleşinin ardından öğrencilerin sorularını cevaplayan Serezli, tiyatroyla hukuk fakültesinde öğrenciyken tanıştığını ve tiyatrocu olmaya karar verdiğini söyledi. Serezli, şöyle konuştu:

''Ailemle bunu konuştuğumda ilk önceleri garip karşılandım, fakat ailem bu konuda bana destek oldu. Dört üniversiteye kayıt yaptırdım ama ikisini bitirebildim. Her okul bana bir şeyler kattı. Bu sebepten dolayı sizlere tavsiyem yüksek eğitiminizi mutlaka yapın. İnsanın içinde tiyatro ateşi varsa bunun karşısında hiç bir engel duramaz.''

Metin Serezli, söyleşi öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'yi ziyaret etti. Serezli'yi makamında ağırlayan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Özhaseki, böyle örnek sanatçıları Kayseri'de görmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kayseri'de bir çok şeyin alt yapısını oluşturmaya çalıştıklarını belirten Özhaseki, ''Şehirde genel olarak her türlü alt yapıyı tamamlamaya çalışıyoruz. Bunun meyvelerini de almaya başladık. Özellikle sportif alanda. Biliyorum bir çok eksik varken kültür ve sanata sırtımızı döndük ama elimizden geldiğince sanatsal faaliyetler yapmaya çalışıyoruz'' dedi.