"Medine'yi havasızlık öldürdü"

Adıyaman'da dedesi ve babası tarafından diri diri çukura gömülen Medine'nin otopsi raporu hazırlandı: Havasız kalarak öldü, soğuktan dolayı cesedi çürümedi

Çarşamba 09.12.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 09.12.2009
ABONE OL
Adıyaman'ın Kahta ilçesinde, annesini döven dedesini şikâyet ettiği için dedesi ve babası tarafından diri diri toprağa gömülen 16 yaşındaki Medine Memi'nin, havasızlıktan ciğerleri patlayarak öldüğü belirlendi. Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsiye göre, genç kız önce baş kısmına sert bir cisimle vurularak bayıltıldı. Ardından da diri diri toprağa gömüldü. Toprağın altında havasız kalınca da ciğerleri patlayarak öldü. Havalar soğuk olduğu için 45 gün toprak altında kalmasına rağmen cesedi çürümeyen 16 yaşındaki genç kızın sadece başında kısmi çürüme olduğu saptandı. Genç kızın, başına sert bir cisimle vurulmasıyla oluşan darp izi de otopside tespit edildi. Kapsamlı rapor 10 gün sonra açıklanacak.

EMNİYET İHMALİNE SORUŞTURMA

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde 50 gün önce kaybolan 16 yaşındaki Medine Memi, evlerinin bahçesinde gömülü olarak bulunmuştu. Talihsiz kızın, annesi İmmihan Memi'yi dövdüğü için 2 kez polise şikâyet ettiği dedesi Fethi Memi ve babası Ayhan Memi tarafından bayıltıldıktan sonra diri diri gömülüp üzerine beton döküldüğü belirlenmişti. Gözaltına alınan katil zanlısı baba ve dede tutuklanırken, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi. Adıyaman Valisi Ramazan Soydan emniyetin ihmali ile ilgili soruşturmanın sürdüğünü söyledi.