Duruşunu düzeltti

Victoria Beckham uzun süredir dert ettiği omurga probleminden "Alexander tekniği" ile kurtuldu. Yöntem, vücuda duruş dengesini yeniden kazandırıyor

Cumartesi 12.12.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 12.12.2009
ABONE OL
Güzelliğine büyük önem veren Victoria Beckham'ın, uzun süredir şikâyetçi olduğu omurga ve duruş problemlerinden "Alexander tekniği" denilen mucize bir yöntemle kurtuldu. Yakın dostları, yıllarca giydiği yüksek topuklu ayakkabılar nedeniyle, vücudu doğal duruşunu kaybederek öne doğru eğilmeye başlayan güzel yıldızın, son dönemde bu teknik sayesinde daha dik yürümeye başladığını açıkladı. Ünlü futbolcu David Beckham ile evli olan 3 çocuk annesi Victoria Beckham'ın Alexander tekniğini her gün sabah ve akşam olmak üzere 2 defa uyguladığı ve bu teknik sayesinde duruş sorununun yanı sıra stresten de kurtulduğu kaydediliyor. 35 yaşındaki Beckham, topuklu ayakkabıları tercih ettiği için geçen hafta, doktoru tarafından "Büyük sağlık problemlerine yol açabilir" diye uyarılmıştı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZSTRESİ DE AZALTIYOR

1890'larda Avustralyalı aktör Frederick Matthias Alexander tarafından geliştirilen ve bugün aktörler, müzisyenler, dansçılar tarafından yoğun olarak kullanılan Alexander tekniği, vücuda duruş dengesini yeniden kazandırmayı amaçlıyor. Bir uzman eşliğinde doğru duruş şekillerinin öğretildiği yöntem, özel duruş sorunları, solunum güçlükleri ve konuşma bozuklukları olan kişilerde vücudu sonradan öğrenilerek alışkanlık olmuş hareketlerden kurtararak, doğal duruş ve hareket tarzının yeniden kazanılmasını sağlıyor. Yöntemin aynı zamanda stresi de azalttığı belirtiliyor.