Eğitime fırtına engeli

Antalya Valiliği yarın etkili yağış ve fırtına uyarısında bulunarak ilk ve orta dereceli okulların 1 gün tatil edildiğini açıkladı.

Salı 15.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 15.12.2009 16:39
ABONE OL
Valilik, valilik Meteoroloji Bölge Müdürlüğü ihbar raporlarına göre bugün gece saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen kuvvetli fırtına ile birlikte sağanak ve gök gürültülü etkili yağış beklendiğini açıkladı.

Antalya Valiliği'nin açıklamasında, "Fırtınanın hızının zaman zaman 80-95 km/saatin üzerine çıkacağı ve fırtına ile birlikte sürekli ve etkili yağış beklendiği değerlendirildiğinden, eğitim-öğretim kurumlarımızda bulunan öğrencilerimizin sağlığının olumsuz etkilenmemesi bakımından Antalya İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun 15.12.2009 tarih ve 2009/12 sayılı kararı ile 16 Aralık 2009 Çarşamba günü ilk ve orta dereceli okullar ile yaygın eğitim kurumları ve özel öğretim kurumlarının bir gün süre ile tatil edilmesi kararlaştırılmıştır." denildi.

Okul yöneticilerinden gerekli tedbirleri alması istenen açıklamada Antalya'nın sel ve taşkınlara karşı tüm kamu kurum ve kuruluşlarının hizmete hazır hale getirildiği belirtildi.

YAĞIŞ VE FIRTINAYA DİKKAT!-5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ

KAR KÖY YOLLARINI KAPATTI

BODRUM'DA SU BASKINI

ULUDAĞ'DA KAR BEREKETİ