Karaköy'de yangın paniği

İstanbul'un Karaköy ilçesinde, içerisinde kağıt toplayıcılarının kaldığı 4 katlı binada çıkan yangın, korku dolu dakikalar yaşattı. Kısa sürede tüm binayı kaplayan alevler, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1 saatlik çalışması sonucu söndürüldü.

Cuma 18.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 18.12.2009 15:27
ABONE OL
Karaköy Lüleci Hendek Caddesi 28 numarada bulunan 4 katlı, içi tamamen ahşap olan binanın 3'ncü katında yangın çıktı. Binada bulunan kağıt toplayıcılarının yaktığı sobadan sıçrayan kıvılcımlarla başladığı belirtilen yangın, kağıt ve hurda malzemelere sıçradı. Kısa sürede kontrolden çıkan alevler alt ve üst katlara da sıçradı.

Yangına Beyoğlu ve Fatih itfaiye ekipleri müdahale etti. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangının bitişikteki binalara sıçramasını engelledi. Binaya çok miktarda köpük sıkan itfaiye ekipleri, yaklaşık 1 saatlik çalışma sonucu yangını söndürdü. Yangın nedeniyle binanın iç kısımları tamamen çöktü.

Görgü tanıkları, binada kağıt toplayıcılarının bulunduğunu ve yangının ve sobadan sıçrayan kıvılcımların bu malzemeleri tutuşturmasıyla başladığını söyledi. Yaralı ve can kaybının olmadığı yangınla ilgili polis, inceleme başlattı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...