Hava ulaşımına sis engeli

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda yoğun sis nedeniyle uçakların iniş yapamadığı bildirildi.

Cuma 18.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 18.12.2009 16:38
ABONE OL
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, akşam saatlerinde yaşanan yoğun sis, Adnan Menderes Havalimanı'nda görüş mesafesini olumsuz etkiledi.

OTOGARI SU BASTI

İSTANBUL'DA ŞİDDETLİ YAĞIŞ HAYATI FELÇ ETTİ

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ

İSTANBUL'DA BARAJLAR YÜZDE 90 DOLDU

KAR YOLLARI KAPATTI

BODRUM SULAR ALTINDA

ULUDAĞ KARA TESLİM

Yetkililer, bu durumun uçakların inişine engel teşkil etmesi nedeniyle İzmir'e gelen 8 uçaktan 3'ünün İstanbul'a döndüğünü, 5'inin ise Milas-Bodrum Havalimanı'na indiğini bildirdi.

Görüş mesafesinin hala çok düşük olduğunu kaydeden yetkililer, bu mesafenin meteorolojik verilere göre bu gece 02.00'den sonra yağmurla beraber 4-5 kilometreye kadar çıkmasının beklendiğini, böylece uçuşların normale döneceğini belirtti.

BAKAN AYDIN, KARAYOLU İLE İZMİR'E GİTTİ

Bu arada, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na inmesi beklenen Devlet Bakanı Mehmet Aydın'ın seyahat ettiği uçağın, yoğun sis nedeniyle Milas-Bodrum Havalimanı'na indiği öğrenildi.

Havalimanı'nda Milas Kaymakamı Bahattin Atçı ve yetkililer tarafından karşılan Bakan Aydın'ın kara yolu ile İzmir'e gittiği belirtildi.

Milas-Bodrum Havalimanı yetkilileri, yoğun sis nedeniyle Adnan Menderes Havalimanı'na iniş yapamayan 5 uçağın daha havalimanlarına iniş gerçekleştirdiğini bildirdi.

KONYA'DA SİS NEDENİYLE BAŞBAKAN'IN UÇUŞU GECİKMELİ OLARAK YAPILDI

Sabah saatlerinde etkili olan yoğun sis Konya'yı etkisi altına aldı. Başbakan'ın uçuşu gecikmeli olarak yapılırken, ulaşımda da zaman zaman aksamalar oldu.

Meteoroloji Bölge Müdürü Ertuğrul Şen, Konya'yı, sabah saatlerinde sis kütlesinin etkisi altına aldığını belirterek, sisin özellikle Konya-Cihanbeyli arasında yer yer 100 metreye kadar indiğini kaydetti. Öğleye doğru sisin etkisini yitirmeye başladığını dile getiren Şen, öğle saatlerinde hava alanında görüş mesafesinin 7 kilometreye kadar çıktığını ifade etti.

Şen, ancak gece saatlerinde görüş mesafesinin azalarak 2-3 kilometre olacağını tahmin ettiklerini aktardı. Şen, yarın da sisin az da olsa etkili olacağını dile getirdi. Daha sonraki günlerde sisin etkisini yitireceğini söyleyen Şen, pazartesi gününden itibaren karla karışık yağmur beklendiğini söyledi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...