Uludağ kayak yapmaya hazır

Pazar 20.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 20.12.2009 10:53
ABONE OL
Kış turizminin önde gelen merkezlerinden Uludağ, yeni sezonda misafirlerini ağırlamaya başladı.

Uludağ Meteoroloji İstasyonu yetkililerinden alınan bilgiye göre, ''oteller bölgesi''nde son yağışlarla kar kalınlığı 55 santimetreyi buldu.

Hava sıcaklığının 1 derece olarak ölçüldüğü Uludağ'da görüş mesafesinin açık olduğu, akşam saatlerinde yağışın yeniden başlamasının beklendiği bildirildi.

Otellerin çoğunun sezonu açtığı ''beyaz cennet'' Uludağ'da yılbaşı rezervasyon başvuruları devam ediyor.
Grand Yazıcı Otel Genel Müdürü Ceyhan Kapalı, yılbaşı için hazırlıkları tamamladıklarını belirterek, yeni sezondan oldukça umutlu olduklarını söyledi.

Kar seviyesinin biraz daha artmasını beklediklerini ifade eden Kapalı, ''Profesyonel pistlerin açılması için yeterince kar yağması lazım. Önümüzdeki günlerde kar yağışı bekliyoruz. Yılbaşı için rezervasyonlarımız 15 gün öncesinden başladı. 1-2 güne kadar rezervasyonları kapatacağız. Bu yıl daha fazla yoğunluk bekliyoruz'' diye konuştu.

Kar seviyesinin yükselmesinin ardından Uludağ, misafirlerini ağırlamaya başladı. Hafta sonu tatilini fırsat bilen günü birlik tatilciler, Uludağ'a yoğun ilgi gösterdi. Telesiyejlerin açık olduğu Uludağ'da acemi kayakçılar karın keyfini çıkardı. Profesyonel pistlerin de yakında açılmasının beklendiği bildirildi.