Kıskançlık cinayetinde samimi pozlar

Emekli astsubayın eşini taciz ettiği iddiasıyla öldürdüğü Gültekin Polatlı'nın telefonunda zanlının eşiyle samimi fotoğrafları bulundu

Perşembe 24.12.2009
Son Güncelleme: Perşembe 24.12.2009
ABONE OL
Kuşadası'nda emekli astsubay Nejdet S.'nin, eşini telefonla taciz ettiği iddiasıyla öldürdüğü garson Gültekin Polatlı'nın cep telefonundan zanlının eşiyle öpüşürken çekilmiş fotoğrafları çıktı. Ölen gencin ağabeyi, zanlının eşinin ayda 1-2 kez Kuşadası'nda kardeşiyle birlikte olduğunu, kardeşinin de bazen onların İzmir'deki evine gittiğini öne sürdü. Kuşadası'nda taksicilik yapan ve Gültekin Polatlı'yı 3 kez İzmir'e götürdüğünü söyleyen A.Ç. "Gültekin daha önce de silahlı saldırıya uğradı" dedi. A.Ç. şöyle konuştu: "Son götürdüğümde silah sesi duydum. Bahçede ayaklarına ateş etmişler. Gültekin savcıya kadınla çekilmiş fotoğraflarını gösterdi. Savcı serbest bıraktı." Cinayet sırasında Gültekin Polatlı'nın yanında olan arkadaşı F.Y. ise "Gültekin, bir ay önce yargılandığı davada 2 yıl hapis cezası aldı. Aynur S. sürekli arıyordu. Gültekin 'peşimi bırak' diye bağırdı. Olay gecesi Hanım Camisi önünde Nejdet S. ile karşılaştık, Gültekin'e 'Neden evimi arıyorsun' dedi. Gültekin de aramadığını söyledi. Bu sırada Nejdet S. 7 el ateş etti" dedi.

'ÖLDÜRMEK İSTEMEDİM'
Tutuklanan sanık Nejdet S., "Gültekin'le 2 yıl önce tatil yaparken tanıştık. Kendisini JİTEM'de görevli yüzbaşı olarak tanıttı. Sonra beni ve eşimi arayarak, 'Elinde eşinle benim ilişki sırasında çekilmiş çıplak fotoğraflarımız var, bunları internette yayınlayacağım' diyerek tehdit etti. Şikâyetçi olduk, ceza aldı. Son olarak eşime kargoyla yüzük gönderdi. Kafamı dağıtmak için Kuşadası'na gittim. Otoparkta karşılaştık ve bizi rahatsız etmemesini söyledim. Yine küfür etti. Elini beline atar gibi yapınca silahımı çekip ateş ettim. Öldürmek isteseydim kafasına sıkardım" dedi.