Şiddetli lodos deniz trafiğini etkiledi

Cumartesi 26.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 26.12.2009 09:52
ABONE OL
İstanbul'daki şiddetli lodos nedeniyle İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş'nin (İDO) bazı iç ve dış hat deniz otobüsü seferleri iptal edildi.

İDO'dan alınan bilgiye göre, Bostancı-Kadıköy-Yenikapı-Bakırköy, Bostancı-Kabataş ile Kartal-Yalova iç hat deniz otobüsü seferleri yapılamadı.

Güneybatıdan 4 kuvvetinde esen rüzgar nedeniyle saat 08.00'de yapılması beklenen Armutlu-Yenikapı-Bostancı, saat 09.00'da yapılması beklenen Bursa-Kadıköy-Kabataş dış hat feribot seferleri de iptal edildi.

İDO'nin diğer seferlerinin ise normal olarak sürdüğü kaydedildi.

ÇANAKKALE'DE BAZI DENİZ OTOBÜSÜ İLE ARABA VAPURU SEFERLERİ DURDURULDU
Çanakkale'de iki gündür etkili olan lodos, deniz ulaşımını ve hayatı olumsuz etkiliyor. Edinilen bilgiye göre, kuvvetli lodos nedeniyle Geyikli'den saat 10.00 ve 14.00'te Bozcaada'ya, 12.00'da da Bozcaada'dan Geyikli'ye yapılması gereken araba vapuru seferleri durduruldu.

Çanakkale'den Bozcaada'ya saat 9.00'da, Bozcaada'dan da Çanakkale'ye 18.00'da yapılması gereken deniz otobüsü seferi de olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi.

Çanakkale ile adalar hattındaki deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ yetkilileri, etkili rüzgar nedeniyle belirlenen seferlerin iptal edildiğini belirtti.

Bu arada, dün akşam iptal edilen Lapseki-Gelibolu arasındaki araba vapuru seferlerinin normal olarak çalışmaya başladığı bildirildi.