'Gizem Kırtasiye'ydi 'Gizem Abla' oldu

Bayrampaşa'daki Milli Piyango bayisinin sahibi Mürsel Boylu, "Kendimize bir seri ayırdık, 45 lira çıktı. Bilseydik biletlerin hiçbirini satmazdık" dedi

İSTANBUL Bayrampaşa'da büyük ikramiyenin dörde bölündüğü çeyrek bileti satan Gizem Kırtasiye, Nimet Abla'yı ��rnek alarak adını "Gizem Abla" yaptı. Yıldırım Mahallesi'nde 3 yıldır Sayısal Loto'nun yanı sıra sadece yılbaşlarında Milli Piyango bileti satan Mürsel Boylu, kırtasiyenin camına "Gizem Abla, şanslı abla", "Uğurlu bayi, şanslı bayi", "2010 Milli Piyango 30 milyon bizden" yazılı dövizler yapıştırdı. Camdaki yazıları gören vatandaşlar, dün sabah erken saatlerden itibaren Gizem Abla'nın önünde kuyruklar oluşturup şans oyunları oynadı.

'KİM, TAHMİN EDİYORUM'
Bayi Mürsel Boylu, büyük ikramiyeyi kazanan kişiyi tahmin ettiğini belirterek, "Bir kadın gelip başı 3, sonu 27-28 olan bir bilet almak istedi. Aradığı bilet kalmamıştı sonu 24-25 numaralı biletlerden verdim. İkramiye o kadına çıkmış olabilir" ifadesini kullandı. Geçen yıl da hatırı sayılır ikramiye dağıttığını belirten Mürsel Boylu ve Aynur Boylu çifti bir hayli üzgün. Çift üzüntünün sebebini şöyle açıkladı: "Yılbaşı için 700 bilet sattım. Kendimize de bir seri ayırdık. Bize 45 TL çıktı. Bilseydik bu biletlerin hiçbirini satmazdım."

BİRER RAKAMLA

Mahallede 11 yıldır yufkacılık yapan Veli Erdin, büyük ikramiyeyi tek rakamla kaçırdı. Erdin, "Bayiye telefon ederek benim için çeyrek seri ayırmasını söyledim. Eğer kendim gitseydim bir seri değil iki seri alacaktım" dedi. Mahalle sakini Ramazan Sürücü de bayinin yanındaki bir bakkal ile bir yufkacının da bir rakamla büyük ikramiyeyi kaçırdığını söyledi.
BİZE ULAŞIN