'Onu sevseydin hız yapmazdın'

Denizli'de aracıyla takla atarak ağır yaralanan üniversiteli genç yaşam savaşı veriyor. Kazada ölen sevgilisi Reyhan'ın ailesi ise öfkeli

Denizli'de kız kardeşini trafik kazasında kaybeden acılı ağabey, aracı kullanan genç kızın ağır yaralı sevgilisine isyan etti. Denizli'de geçtiğimiz hafta, Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat bölümü öğrencisi Hulusi Eren Çineli'nin kullandığı otomobil kontrolden çıkarak takla attı. Otomobilin hurdaya döndüğü kazada, sürücünün yanında oturan Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2'nci sınıf öğrencisi kız arkadaşı 21 yaşındaki Reyhan Temel, otomobilin içinde sıkışarak can verdi. Alkollü olduğu öne sürülen Çineli ise otomobilden fırlayarak ağır yaralandı, Pamukkale Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyat edilerek, yoğun bakımda tedaviye alındı. Daha önce de hız yaparken radara yakalandığı öğrenilen Çineli yaşam savaşı veriyor.

'ONU AFFETMEYECEĞİZ'
Kız kardeşinin ölümünden sorumlu tuttuğu Çineli'yi hiçbir zaman affetmeyeceklerini söyleyen ağabey Erman Temel, "Eğer Hulusi Eren Çineli onu sevseydi, alkollü olarak araç kullanıp aşırı hız yapmaz ve ölümüne neden olmazdı. Adalet karşısında hesap verecek. Umarım en ağır cezaya çarptırılır da bizim çektiğimiz acıları anlar" dedi. Ölen genç kızın arkadaşları da sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta "Reyhan Temel Seni Asla Unutmayacağız" adlı grup kurdu. Gruba katılan yaklaşık 700 kişi Reyhan Temel'in yakınlarına başsağlığı dilerken, birlikte çektirdikleri fotoğrafları yayımladı. Ağabey Erman Temel ise yazdığı mesajda, "Bugün kendi ellerimle koydum onu toprağa, seni çok seviyorum kardeşim. Bu sensiz ilk günüm kardeşim. İlk doğduğun günü biliyorum, ellerimdeydin. İlk beni gördün sen. Meleğim beni yalnız bırakma. Senin böyle ölmene sebep olan insan inşallah Allah'ından bulur. İnşallah 10 saniye görürüm onu, kardeşimin o arabada nasıl acı çektiğini anlatırım" dedi.
BİZE ULAŞIN