'Aynı gün göz ameliyatı olduk hayatımız karardı'

Antalya'da aynı gün ameliyat olan 8 hastadan 3'ünün gözü enfeksiyon kaptı. Biri sağ gözünü kaybetti, 2 hastanın durumu da kritik. İddiaya göre, benzer durumda 4 hasta daha bulunuyor

Antalya'da aynı gün yapılan 8 g��z ameliyatında 3 hastanın gözü enfeksiyon kaptı. Birinin gözü alındı, diğer 2'sinin gözleri ise kurtarılmaya çalışılıyor. Manavgat Devlet Hastanesi, hayat karartan bir sağlık skandalı iddiasıyla sarsıldı. 22 Aralık 2009 günü 8 hasta katarakt ameliyatı olmak için hastaneye geldi. Op. Dr. Hakkı Keser, ameliyatları lazer yöntemiyle yaptı. Hastalar aynı gün taburcu edildi. Ancak bazı hastalar, aşırı sancı yüzünden soluğu yeniden hastanede aldı. "Gözünüz enfeksiyon kapmış" denilen Mehmet Yalçın (80), Mahmut Kılınç (64) ile Mustafa Güler (43), Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne gitti. Hastanede karşılaşan hastalar birbirlerine başlarından geçenleri anlatınca aynı kaderi paylaştıklarını anladı. Yine bu hastaların iddiasına göre, aynı durumda 4 kişi daha vardı.

DOKTOR: YORUM YOK

Beş çocuk babası Mahmut Kılınç'ın sağ gözü tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve ameliyatla alındı. Güler ve Yalçın'ın da sağ gözleri kurtarılmaya çalışılıyor. "Hayatımız karardı" diyen 3 hasta suç duyurusunda bulunacaklarını söylerken Doktor Hakkı Keser konuşmak istemedi. Manavgat Hastanesi Başhekimi Mehmet Kuru ise "Bize böyle bir başvuru gelmedi" dedi.

'Olabilecek en kötü şey olmuş'
Doç. Dr. Yusuf Akar (Akdeniz Üniversitesi): "3 hastayı da gördüm. Bir hasta ve hekim için olabilecek en kötü şey. Gözlerde bir şekilde enfeksiyon oluşmuş. Bu enfeksiyonda, aletlerden odadaki masalara ve personele kadar her şey etken olmuş olabilir."


Tüm zamanların en iyi 150 performansı

Yurdum insanından ilginç ilanlar

Nasıl ünlü oldular
BİZE ULAŞIN