İDO seferleri iptal

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş'nin (İDO) bazı seferleri, hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi.

İDO'nun iç hatlardaki Kartal-Yalova deniz otobüsü seferleri, hava muhalefeti nedeniyle gerçekleştirilemiyor.

Dış hatlarda da saat 07.30'daki Bandırma-Yenikapı-Bostancı, saat 08.00'deki Armutlu-Armutlu Tatil Köyü-Yenikapı-Bostancı, saat 09.00'daki Bursa-Kadıköy-Kabataş seferleri yapılamadı.

KAR İSTANBUL'A GELDİ

DONDURUCU SOĞUKLAR GELİYOR - 5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ

EDİRNE, KIRKLARELİ VE TRAKYA KARA TESLİM

DOĞU ANADOLU'DA KAR YOLLARI KAPATTI

İSTANBUL'DA GEMİ İKİYE BÖLÜNDÜ

SAMSUN'DA BALIKÇI TEKNESİ KARAYA OTURDU

Yine dış hatlardaki saat 16.00 Kabataş-Kadıköy-Bursa, saat 18.00 Bostancı-Yenikapı-Bandırma ve saat 18.15 Bostancı-Yenikapı-Armutlu Tatil Köyü-Armutlu seferleri de iptal edildi.

GÖKÇEADA-KABATEPE ARABA VAPURU SEFERLERİ GEÇİCİ OLARAK DURDURULDU

Kuzey Ege'de poyraz, deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor. Zaman zaman hızını artıran fırtına nedeniyle Gökçeada'dan saat 07.15, Kabatepe'den ise saat 10.00'da yapılması gereken araba vapuru seferleri geçici olarak durduruldu. Yetkililer, diğer hatlardaki seferlerin sürdürüldüğünü kaydetti.

ŞARKÖY-BURSA VE ŞARKÖY-EDİRNE OTOBÜS SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ

Tekirdağ'da kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor. Kent merkezinde sabah saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı zaman zaman şiddetini artırarak devam ediyor.

Tipi şeklinde görülen kar yağışı yaşamı olumsuz etkilerken, belediye ekipleri yollardaki buzlanma riskine karşı tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Karayolları yetkilileri, kar yağışına karşı gereken önlemlerin alındığını ve şu ana kadar kapanan yol bulunmadığını bildirdi.

Meteorolojiden edinilen bilgiye göre, kent merkezinde kar yağışı aralıklarla gün boyu sürecek. Sıcaklıklar ise en düşük eksi 1, en yüksek 4 derece olacak. Bu arada, kar yağışı ile birlikte kent merkezindeki parklardaki havuzlar ve su birikintilerinin buz tuttuğu görüldü. Çocuklar ise kartopu oynayarak doyasıya karın sevincini yaşadı.

Kar yağışının, Tekirdağ'ın yüksek kesimlerinde kalan köylerinde daha etkili olduğu ve buralardaki kar kalınlığının 17 santimetreye kadar ulaştığı öğrenildi.

ŞARKÖY

Şarköy ilçesinde de geçen hafta mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları eksi 2 dereceye düşerken, dün başlayan yağmur gecenin geç saatlerinde kara dönüştü. İlçe merkezinde, kar kalınlığının 2 santimetre olarak ölçüldüğü, ancak ilçenin yüksek kesimlerinde kalan bazı yerleşim birimlerinde ise 16 santimetreye kadar ulaştığı bildirildi.

Olumsuz hava koşulları yüzünden Şarköy-Bursa ve Şarköy-Edirne Otobüs seferleri iptal edildi. Boğazlardan geçmek üzere Marmara Denizi'nde seyreden 64 yerli ve yabancı bandıralı şilep ve tanker saatteki hızı 70 kilometreye ulaşan poyraz nedeniyle yollarına devam edemeyince Şarköy sahillerine demirledi.

Sabah saatlerinde fırtınanın etkisini azaltması üzerine 55 yerli ve yabancı bandıralı şilep ve tanker boğazlardan geçmek üzere demir alarak saat 07.45'de rotalarına göre yol aldı. 9 gemi ise hava koşullarının daha da iyileşmesi için Şarköy'de demirli bekliyor. Fırtına Şarköylü balıkçıları da etkiledi. Meteorolojinin uyarılarını dikkate alan balıkçılar avlanmaya çıkmazken, balıkta olan tekneler geri dönerek Şarköy, Mürefte ve Hoşköy barınaklarına demirledi.
BİZE ULAŞIN