Doğu Anadolu'da 80 köy yolu ulaşıma kapandı

Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde, Akdeniz ve Balkanlar'dan gelen yağışlı hava akımı, ulaşımı olumsuz etkiledi. Kar yağışı ve tipi nedeniyle Erzurum'da 43, Bitlis'te 25 ve Bingöl'de 12 olmak üzere toplam 80 köy yolu ulaşıma kapandı.

Kara yollarında ve kent merkezlerinde ise kar yağışının ardından meydana gelen buzlanma nedeniyle araç trafiğinde zaman zaman aksamalar meydana geldi. Belediye ve kara yolları ekipleri, kar ve buzla mücadele kapsamında yollarda tuzlama çalışması yaptı. Gece yaşanan en düşük hava sıcaklığı da Ardahan'da eksi 9, Kars'ta eksi 4, Erzurum'da eksi 3, Ağrı'da eksi 2, Erzincan'da eksi 1 ve Iğdır'da 1 derece olarak ölçüldü.

İSTANBUL'DA "BEYAZ" ALARM

KAR, FIRTINA VE TİPİYE DİKKAT! - 5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ

DENİZ ULAŞIMINA POYRAZ ENGELİ

MARMARİS'TE DALGA BOYU 3 METREYİ BULDU

BODRUM SULAR ALTINDA

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının ise Ağrı ve Kars'ta 3, Erzurum'da 4, Ardahan'da 5, Iğdır'da 9 ve Erzincan'da 10 derece olması bekleniyor. Bitlis'te kapalı olan köy yollarının açılması için çalışmaların aralıksız sürdürüldüğü bildirildi. Meteoroloji İşleri Müdürlüğü yetkilileri, kent merkezinde kar kalınlığının 5 santimetre, yükseklerde ise 15 santimetre olduğunu söyledi.

KASTAMONU

Kastamonu'da, 3 gündür aralıksız yağan kar yağışı nedeniyle kent genelinde 77 köy yolu ulaşıma kapandı. Kastamonu İl Özel İdaresi ekipleri tarafından kapanan köy yollarını açma çalışmaları başlatıldı.
BİZE ULAŞIN