İstanbul kar altında

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ''Bize gelen bilgiler doğrultusunda, bugün saat 18.00'den sonra karın biraz daha yoğunlaşacağı, kent merkezini biraz daha etkisi altına alacağı, hava sıcaklığının biraz daha düşeceği belirtiliyor'' dedi.

İstanbul'da kar yağışının etkisini artırması nedeniyle sıkışıklık yaşanan Boğaziçi Köprüsü'ndeki trafik, belediye ekiplerinin çalışmaları sonucu rahatladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezinden (AKOM) yapılan açıklamada, kenti etkisi altına alan kar yağışının şiddetini arttırdığı belirtildi.

Kenti etkisi altına alan kar yağışının şiddetini artırması dolayısıyla Boğaziçi Köprüsü'nde öğleden sonra bir süre trafik sıkıştı. Bunun üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri bölgeye giderek yol açma çalışmalarını başlattı. Belediye ekiplerinin çalışmaları sonucu köprü trafiği rahatlayarak, akış yeniden sağlandı.

AKOM'un açıklamasına göre, Anadolu'dan Avrupa yakasına geçişte, Zincirlikuyu mevkisinde bir metrobüsün kayması sonucu trafikte sıkışma meydana gelmiş, zaman zaman vatandaşların otobüslerden inerek yürüdükleri, bazı vatandaşların da kayan araçlarını ittikleri gözlenmişti.

Bu arada, kentin ana arterlerinde trafik akışı sorunsuz bir şekilde devam ederken, TEM Otoyolu ve bazı bağlantı yollarında yaşanan trafik aksamaları da ekiplerin müdahalesiyle giderildi.

*KAR YAĞIŞI DAHA DA ARTACAK

*CANLI YOL DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

*KAR MARMARA'YI VURDU

*5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

*3 GÜNLÜK KAR ALARMI

*İKİ KİŞİ DONARAK ÖLDÜ

*FIRTINA VE KAR YOLLARI KAPATTI

*İDO SEFERLERİ İPTAL

BİZE ULAŞIN