Otobüs bariyerlere çarptı: 20 yaralı

Tem Bağlantı Yolu Okmeydanı mevkiinde, yolcu taşıyan otobüs kaygan zemin ve aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkarak bariyerlere çarptı. Kazada 7'si ağır yaklaşık 20 kişinin yaralandığı belirtildi.

Kaza saat 06.00 sıralarında meydana geldi. Korsan olarak çalıştığı ve Gazi Mahallesi'nden yola çıkıp güzergahtaki yolcuları topladığı iddia edilen 34 LDS 55 plakalı otobüs, Tem Bağlantı Yolu Okmeydanı istikametinde seyrederken kontrolden çıkıp bariyerlere çarptı.

Bütün koltukları dolduğu için ayakta da yolcu taşıyan otobüsün ön koltuklarında oturan 4 kişi araçta sıkıştı. Sıkışan yolcuları kurtarmak için olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri sıkışan yolcuları kurtarmak için uzun süre uğraştı. Sağlık ekipleri ise ilk müdahaleyi yaptıkları yaralıları Okmeydanı Eğitim Araştırma ve Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. 7 kişinin ağır, 13 kişinin de hafif yaralandığı kazaya kaygan zemin ve aşırı hızın neden olduğu belirtildi.

Kazadan yara almadan kurtulan yolcular, otobüsün korsan çalıştığı ve erken saatlerde işe gitmek isteyen vatandaşları belli güzergahlardan aldığını iddia etti. Yolcular aracı dikkatsiz kullandığı ve olumsuz hava şartlarında sürat yaptığı gerekçesiyle otobüs sürücüsünü suçladı. Polis de kaza mahallinde incelemelerde bulundu. Yapılan incelemelerin ardından yolun kapanmasına neden olan otobüs kaldırılarak yol trafiğe açıldı.

Kazada ağır yaralananların isimleri şöyle: Doğan Beytaş, Murat Meral, Hıdır Sürücü, Hüseyin Çelik, Ahmet Güneş, Hüseyin Bedir ve Özgür Özcan.
BİZE ULAŞIN