Trabzon'da otobüs yangını

Rize Belediyesine ait yolcu otobüsünün motor kısmında çıkan yangını fark eden şoför, 52 yolcuyu otobüsten tahliye etti. İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği olayda otobüs tamamen yandı.

Trabzon-Rize arasında yolcu taşımacılığı yapan Hamza İnce idaresindeki Rize Belediyesine ait 53 AH 704 plakalı yolcu otobüsünün motor kısmında, Trabzon'un Arsin ilçesinde seyir halindeyken henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Otobüs içerisinde bir koku olduğunu fark eden şoför İnce, aracı durdurarak 52 yolcuyu tahliye etmeye başladı.

Bu arada motor bölümündeki yangın kısa sürede büyüyerek araç içerisine sıçradı. Kısa sürede tamamen alev alarak yanan otobüse, Trabzon Belediyesine ait itfaiye ekipleri müdahale etti.

Yangın anında tahliye edilen yolcular başka otobüslerle Rize'ye gönderilirken, otobüs şoförü İnce, ''Bir anda kıvılcım çıktı ve otobüs içerisinde koku olduğunu fark ettim. O anda yolcuları otobüsten tahliye etmeye çalıştım. Yangın daha sonra otobüsün her yerine yayıldı'' dedi.

Olayla ilgili olarak soruşturma başlatılırken, bazı vatandaşlar ise yangını ihbar ettikleri çevre belediyelerden herhangi bir yardım gelmediğini öne sürdüler.

BİZE ULAŞIN