Göynük'te feci kaza: 5 ölü

Bolu'nun Göynük ilçesinde buzlanan yolda, tırla minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen kazada 5 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

Göynük'e bağlı Memeceler köyünde Bahattin Öztürk'ün kullandığı 34 VL 5774 plakalı minibüs, buz tutan yolda kayarak, karşı yönden gelen Yüksel Tanrıkulu yönetimindeki 14 EV 801 plakalı tırla çarpıştı.

Tıra çarpan minibüsteki Bahattin Öztürk, Şenol Kayıkçı, Bahattin Canpolat, Yaşar Karataş ve Mithat Serin öldüğü belirlendi. Kazada yaralanan Mustafa Gündoğdu ve Mustafa Karataş'ın ise Göynük Devlet Hastanesine tedavi altına alındığı bildirildi.

KAZADA ÖLEN VE YARALANANLARIN GÖYNÜK'E TAZİYE ZİYARETİNE GİTTİKLERİ BELİRTİLDİ

Bolu'nun Göynük ilçesinde buzlanan yolda tırla çarpışan minibüste hayatını kaybeden 5 kişi ile yaralanan 2 kişinin, Kocaeli'den Bolu'nun Göynük ilçesine taziye ziyaretine gittikleri belirtildi.

Memeceler köyünde Bahattin Öztürk'ün kullandığı minibüsün buzlanan yolda karşı yönden gelen tırla çarpıştığı kazada ölen sürücü Öztürk, Şenol Kayıkçı, Bahattin Canpolat, Yaşar Karataş ve Mithat Serin ile kazada yaralanan Mustafa Gündoğdu ve Mustafa Karataş'ın, Kocaeli'nin Gebze ilçesinden Göynük'e bağlı Örencik köyüne taziye ziyaretine gidiyordu.

Kazanın görgü tanığı kamyon sürücüsü Uğur Özer, kazanın hemen önünde meydana geldiğini belirterek, ''Minibüs buzlanma nedeniyle kaymaya başladı. Tır yolunda gidiyordu. Sürücü tırı yolun sağına attı ama kurtaramadı. İlk müdahaleyi biz yaptık ve gerekli yerleri aradık. Arkada ve önde iki kişiyi gördüm, ama panikten araçta tam olarak kaç kişi olduğunu göremedim. Cenazeye gidiyorlarmış'' diye konuştu.

BİZE ULAŞIN