Havalar ısınacak-HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; sabah saatlerinde Artvin ve Hakkari çevrelerinde görülecek kar yağışlarına ilaveten öğle saatlerinden itibaren batı bölgelerimiz Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girecek. Öğle saatlerinden sonra İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde, gece saatlerinden sonra Antalya, Muğla ve Burdur çevrelerinde kuvvetli olacak yağışların Ege, Akdeniz kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : İç ve batı bölgelerimizde 4 ila 6 derece artacak.

RÜZGAR : Genellikle kuzey ve kuzeybatı (Karayel), Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzeydoğu (Poyraz), zamanla iç ve batı bölgelerimizde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI :
Yağışların İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde, gece saatlerinden sonra Antalya, Muğla ve Burdur çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı(sel, su baskını, taşkın v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI : Marmara ile kuzey, iç ve doğu bölgelerimizde kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir

ÇIĞ UYARISI : Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun Kuzey ve Doğusunda meydana gelebilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olamaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA :
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin güneybatısı (Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Tekirdağ) ile akşam saatlerinden itibaren bölge geneli karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Trakya kesiminde kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE : Az bulutlu, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kıyı kesimleri (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla) ile Denizli ve Uşak çevreleri ile zamanla bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur iç kesimlerde karla karışık yaağmur ve kar şeklinde olacak.ağışların öğle saatlerinde itibaren İzmir ,, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde (Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak) kuvvetli, Manisa, Aydın, Denizli ve Muğla çevrelerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ : Az bulutlu ve açık, zamanla batı kesimleri parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batısı ile zamanla bölge geneli yağışlı geçecek. yağışlar kıyılarda yağmur ve sağanak iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; Gece saatlerinden itibaren Antalya ve Burdur çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde orta kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU : Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra batısı ile zamanla bölge geneli kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ : Az bulutlu kıyı kesimleri ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren bölge geneli kar yağışlı geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ : Az bulutlu kıyaları ile zamanla bölge geneli Parçalı ve çok bulutlu,sabah saatlerinde Artvin ve hopa çevreleri kar yağışlı geçecek. İç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz bölümünün yüksek kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU : Bölgenin doğusu ile akşam saatlerinden sonra geneli parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde Hakkari çevreleri ile gece saatlerinden sonra batısı (Malatya,Elazığ, Tunceli, Erzincan ve Bingöl ) aralıklı kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile bölgenin kuzey ve doğusunda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU : Az bulutlu ve açık zamanla batısı parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BİZE ULAŞIN