'Kestirme yol' sonları oldu

Bingöl'de karnelerini aldıktan sonra kitap almak için evden çıkan ve kendilerinden bir daha haber alınamayan 8 yaşındaki Asliye Ayaz'dan sonra komşu kızı Zeynep Varış'ın (14) da cesedi bulundu. İki kızın, dönüşte 'kestirme olsun' diye Çapakçur Deresi'nden geçmek isterken suya düştüğü ve akıntıya kapılarak boğuldukları ortaya çıktı. Asliye'nin cenazesi toprağa verilirken, otopsiye gönderilen Zeynep'in cenazesi ise yanında kazılan mezara gömülecek.

ZEYNEP'İN DE CESEDİ BULUNDU HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Uzaktan akraba olan Asliye Ayaz (8) ile Zeynep Varış (14) hem komşuydular, hem de aynı okulda okuyorlardı. Kurtuluş Şişmantürk İlköğretim Okulu'nun 3. ve 8. Sınıfında okuyan iki kız çocuğu karnelerini aldıktan sonra Cuma günü öğle saatlerinde Sanayi Mahallesi'nde bulunan evlerinden birlikte kitap almaya çıktılar. Yaklaşık 4 kilometre uzakta bulunan çarşı merkezine giderek kitaplarını alan, çarşıda dolaştıkları anlar çevredeki güvenlik kameralarına da yansıyan iki çocuk, geri dönerken, karanlığa kalmamak için 'kestirme olsun' diye Çapakçur Deresi'nden geçmek istediler. Dere suyunun mevsimsel olarak artmasını hesaplayamayan çocuklar, buradan geçmek isterken, dengelerini kaybederek suya düştüler. İddiaya göre, önce Asliye suya düştü, Zeynep ise ona yardım etmek isterken akıntıya kapıldı.

CESETLERİ BİR GÜN ARAYLA BULUNDU

Kızlar eve dönmeyince yakınları arama başlatırken, çocuklardan Asliye'nin cesedi önceki gün şehir merkezine 10 kilometre uzakta Çapakçur Deresi'nin karıştığı Göynük Çayı'nın kıyısında bulundu. Dün sabah saatlerinde ise Zeynep'in cesedi bulundu. Zeynep'in cesedi şehir merkezine 1 kilometre uzakta yine kıyıya vurmuş vaziyette bulundu. Asliye'nin cesedi kesin ölüm nedeninin belirlenebilmesi için Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Yapılan otopsi sonunda küçük kızın boğularak öldüğü belirlendi. Cesedi dün bulunan ve vücudunda herhangi bir darp izi bulunmayan Zeynep'in de aynı şekilde öldüğü üzerinde duruluyor.

BİZE ULAŞIN