'Oğlumun ölüsünü ya da dirisini bulun artık'

İstanbul'da 2.5 yıl önce kaybolan 11 yaşındaki Ege Mert'in babası isyan etti: Sanki dünyaya gelmemiş gibi hiçbir delil yok. Yavrum buhar olup uçmadı. Bir yetkili çıkıp, açıklama yapsın

İSTANBUL'DA 2.5 yıl önce çocuk parkına giderken kaybolan 11 yaşındaki Ege Mert, polisin ve Interpol'ün tüm çabalarına rağmen bulunamadı. Facebook'ta açtığı arama kampanyasına 500 bin gönüllünün destek verdiği çocuğun babası, "Artık oğlumun ölüsü ya da dirisi bulunsun" diye isyan etti.

'BABA KURTAR BENİ' DEDİ
İstanbul Eyüp'teki Şehit Er Nişanca İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi olan 11 yaşındaki Ege Mert Çamanak, 11 Haziran 2007'de annesi Hülya Çamanak'la birlikte evlerinin yakınında oturan anneannesini ziyarete gitti. Bir süre sonra canı sıkılan Ege Mert, oynamak için parka gitti. Ancak Ege Mert'i o andan itibaren bir daha gören olmadı. Ege Mert'in hâlâ bulunamamasına isyan eden baba Tuncay Çamanak, "Oğlum kaybolduktan 25 gün sonra bir telefon aldım. Bir çocuk kısık bir sesle 'Baba, beni kurtar' dedi. Numaranın Kütahya'da bir çiftlik evine ait olduğunu öğrendim ve oraya gittim. Jandarma telefonun sahibi ve eşi ile iki çocuğunun ifadelerini aldı ama bir sonuç çıkmadı. Şimdiye kadar yüzlerce ihbara gittim ama hepsi boş çıktı. Sanki Ege Mert bu dünyaya hiç gelmemiş gibi hiçbir iz, hiçbir delil yok. Benim yavrum buhar olup uçmadı, su olup toprağa akmadı. Gitmediğim yer kalmadı. Bütün varlığımı oğlumun bulunması için harcadım. Artık oğlumun ölüsü ya da dirisi bulunsun. Bir yetkili çıkıp bana bir açıklama yapsın" dedi.

500 BİN GÖNÜLLÜ ARIYOR

Oğlunun bulunması için sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta oluşturduğu sayfada açtığı kampanyaya 500 bin gönüllünün katıldığını anlatan Tuncay Çamanak, sözlerine şöyle devam etti: "Ege Mert çok zeki bir çocuk. Ona dilendiricilik yaptıramazlar. Üstelik çok iyi internet ve cep telefonu kullanırdı. Bu nedenle ne yapar ne eder bana bir şekilde ulaşırdı. Artık çıldırmak üzereyiz. Kaybolan şey canımızdan bir parça.Yerine yenisi konulmayacak bir can."


BİZE ULAŞIN