Marmaris'te yangın

Muğla'nın Marmaris ilçesinde çıkan yangında, evin içinde mahsur kalan yaşlı kadın ile torunu itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, Sarıana Mahallesi'ndeki Uygur Apartmanı'nın zemin katında yangın çıktı. Olay yerine kısa süre içinde ulaşan itfaiye ekipleri, yanan evde 84 yaşındaki Fadime Bilgiç ve 5 yaşındaki torununun yaşadığını tespit etti. Bu esnada, hastalığı nedeniyle yerinden hareket edemeyen yaşlı kadın çaresiz bir şekilde beklerken, kilitli kapıyı açamayan torununun camlara vurarak komşulardan yardım istediği görüldü.

Kapıyı kırarak daireye giren itfaiye ekipleri, önce 5 yaşındaki çocuğu evden çıkarttı. Daha sonra, alevlerden etkilenmemesi için ıslak battaniye ile üzerini örttükleri yaşlı kadını sedye ile çıkardılar.
Olay yerine çağrılan 112 Acil Servis ekibinin ilk müdahalesinin ardından ambulansa konan yaşlı kadın ile torunu Marmaris Devlet Hastanesi Acil Servisine kaldırıldı.

Bilgiç ve torununun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Yangını haber alarak eve gelen yaşlı kadının kızı Havva Bilgiç'in panik yaşadığı ve ağladığı görüldü. Sabah işe gittiğini ve oğluyla annesini evde bıraktığını belirten Bilgiç, annesini kurtaran görevlilere teşekkür ettiğini söyledi.

Yangını söndürdükten sonra evde soğutma yapan itfaiye ekipleri, yangının elektrik sobasından çıktığını tahmin ettiklerini bildirdi.

BİZE ULAŞIN