Hilal'e burstan sonra babasına iş müjdesi

Dünya Fair Play Ödülü'nü kazandıktan sonra kendisine verilen sözlerin hiçbirisi tutulmayan Hilal Coşkuner'in babasına iş müjdesi geldi. Trabzonspor Onursal Başkanı ve eski Devlet Bakanı Mehmet Ali Yılmaz, Hilal'in babasını işe aldı.

SÖZ TUTULMADI

Trabzonlu Hilal, 13 yaşında katıldığı yarışmada birinciliğe koşarken düşen rakibine yardım ederek Dünya Fair Play Ödülü'nü aldı. Ödülle birlikte Hilal'e onlarca söz verildi ancak hiçbiri yerine getirilmedi. Herkesin unuttuğu Hilal, "Beni en çok üzen, babama verilen iş sözünün tutulmamasıydı" sözleriyle SABAH'ta yer alınca önce burs, şimdi de babasına iş müjdesi aldı.

'O BENİM DE KIZIM'
Mehmet Ali Yılmaz, Hilal ve babasıyla görüşerek maddi ve manevi anlamda yanlarında olduğunu söyledi. Yılmaz, "Hilal'in üniversite dahil bütün eğitim masraflarını karşılaşacağım. Bunun yanında, kızımızın üzüntüsünü gidermek için babasını da Trabzon'daki medya merkezinde pazartesi günü işe başlatacağım" dedi. Hilal'in sadece Trabzon'un değil bütün Türkiye'nin gururu olduğunu da vurgulayan Yılmaz, "Tek isteğim onun hem eğitimine hem de spor yaşantısına en güzel, en başarılı şekilde devam etmesi. Hilal artık benim de kızım" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN