Türkücünün cipi duran taksiye arkadan çarptı

İstanbul'da, türkücü Yusuf Harputlu'ya ait cip, iki kişinin ölümüne yol açtı. Alkollü olan cipin şoförü ile Harputlu'nun da aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltında

İstanbul Atatürk Havalimanı'nın önündeki kırmızı ışıkta bekleyen taksiye, türkücü Yusuf Harputlu'nun cipi çarptı. Taksinin arka koltuğunda oturan Gülnaz Özdemir olay yerinde, ön koltuktaki eşi Hasan Özdemir hastanede öldü. Yeşilköy'de, önceki gece meydana gelen olay şöyle gelişti: Taksici Ahmet Ateş, Atatürk Havalimanı'ndan aldığı yolcuları otogara götürmek üzere yola çıktı. Taksi, kısa süre sonra havalimanının B Kapısı girişindeki trafik ışıklarında durdu.

METRELERCE SÜRÜKLENDİLER

Bu sırada, türkücü Yusuf Harputlu'nun şoförü Şehmuz Gezer'in kullandığı cip, taksiye arkadan çarptı. Hurdaya dönen taksi yaklaşık 50 metre sürüklendi. 70 metre sürüklenen cip ise yolun sağ tarafında durabildi. Taksi şoförü Ateş kazayı hafif sıyrıklarla atlatırken, Almanya'da yaşayan çocuklarının yanından döndüğü öğrenilen Gülnaz ve Hasan Özdemir çifti otomobilde sıkıştı. Otomobilin arkasında oturan Gülnaz Özdemir'in olay yerinde yaşamını yitirdiği belirlendi. Ön koltukta oturan eşi Hasan Özdemir ise itfaiye tarafından araçtan güçlükle çıkarıldı. Ancak hastaneye kaldırılan Hasan Özdemir de kurtarılamadı.

TAKSİCİ: HİÇ FREN SESİ DUYMADIM

Polis, alkollü olduklarını itiraf eden şoför Şehmuz Gezer ile cipteki Yusuf Harputlu, Cemal Hata, Serdar Gezer ve Yaşar Memiş'i gözaltına aldı. Taksi şoförü Ahmet Ateş, "Atatürk Havalimanı'ndan müşterilerimi aldım. Bursa'ya gideceklerdi. Otogara götürüyordum. Kırmızı ışıkta durdum. Bir süre sonra arkadan bir araç çarptı. Ne olduğunu anlayamadım. Hiç fren sesi duymadım'' diye ifade verdi. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

'BEN SAHNEDEYKEN İÇMİŞ'
Türkücü Yusuf Harputlu, şoförünün alkollü olduğunu belirterek, "Ben sahnedeyken alkol almış. Arabaya bindikten çok sonra fark ettim. Artık iş işten geçmişti. Başımıza da böyle bir kaza geldi" dedi. Sürücü Şehmuz Gezer de alkol aldığını kabul etti.

BİZE ULAŞIN