Çorum'da deprem paniği

Çorum'da orta şiddette bir deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 10.37'de meydana gelen depremin büyüklüğü 4.5 olarak ölçüldü.

Kent merkezi ve ilçelerde de hissedilen deprem nedeniyle vatandaşlar arasında panik yaşandı. Depremi hisseden vatandaşlar korku ve panik içinde binalardan dışarı çıktı. Öğrencilerin ders anında yakalandıkları deprem sonrası okullar da boşaltıldı. Özellikle devlet dairelerinde çalışan memurlar, mesai saatindeki hissettikleri deprem sonrası kendilerini dışarı atarak bir süre bekledi. Telefon hatlarındaki kısa süreli arıza nedeniyle vatandaşlar yakınlarına ulaşmakta zorluk çekti.

VALİ MUSTAFA TOPRAK: BANA GELEN İLK BİLGİLERE GÖRE HERHANGİ BİR CAN VE MAL KAYBI YOK

Çorum'da meydana gelen orta şiddetli depremde herhangi bir can ve mal kaybı olmadığı bildirildi. Çorum Valisi Mustafa Toprak, yaptığı açıklamada, kentte saat 10.37'de meydana gelen depremin büyüklüğünün 4.5 olarak ölçüldüğünü söyledi.

Deprem üssünün kent merkezi olması nedeniyle kısa süreli panik yaşandığını belirten Toprak, şöyle konuştu:

''Bana gelen ilk bilgilere göre herhangi bir can ve mal kaybı yok. Deprem anında okullarımızdaki ve sağlık kuruluşlarımızdaki vatandaşlarımız dışarı çıkarıldı. İlave tedbirler almaya çalışıyoruz. Herhangi can ve mal kaybı olmamasına rağmen depremle yaşamasını öğrenmeliyiz. Artçı sarsıntılar da olabilir, vatandaşlarımız dikkatli olmalı. Şu an için bir olumsuzluk yok, tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum.''

Öte yandan, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 10.42 ve saat 10.47'de merkez üssü Mecitözü ilçesi olan 2.8 ve 3.0 büyüklüğünde 2 deprem daha meydana geldi.

BİZE ULAŞIN