Nisan 1 şakası karakolluk etti

Leyla Soydanoğlu, eşini arayarak "Evi basıp torunumuzu kaçırdılar" dedi. Eşi de '155 polis imdat'ı aradı. Polis eve gelince olayın Nisan 1 şakası olduğu anlaşıldı ama çift gözaltına alınmaktan kurtulamadı

İstanbul Avcılar'da Nisan 1 şakası önce polisi alarma geçirdi sonra da karakolda bitti. Tahtakale mahallesinde oturan Leyla Soydanoğlu eşi Atabey Soydanoğlu'nu (47) arayarak iki yaşındaki torunu Mustafa Emir Taşdemir'in eve gelen silahlı kişiler tarafından kaçırıldığını söyledi. Torununun kaçırılma haberini alan dede Atabey Soydanoğlu, panik içerisinde '155 polis imdat' hattını arayarak durumu bildirdi.

POLİS ALARMA GEÇTİ

Silahlı baskın ve kaçırma ihbarını alan Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü polisleri, Soydanoğlu ailesinin adresine gitti. Yaptığı Nisan 1 şakasının ardından eşinin eve gelmesini bekleyen anneanne Leyla Soydanoğlu (42), evin önüne gelen onlarca polis otosunu görünce şaşkına döndü. Bu sırada Atabey Soydanoğlu (47) da panik içerisinde eve girdi. Ortada bir kaçırma olayının olmadığını, sadece Nisan 1 şakası olduğunu tespit eden polis, Atabey ve Leyla Soydanoğlu ile kaçırıldığı ihbar edilen 2 yaşındaki Mustafa Emir'i yanlarına alarak Şehit Ilgaz Aykutlu polis merkezine götürdü. Haklarında "Yalan beyan vermek ve Adli Mercileri oyalamak" suçundan işlem yapılan çift, savcının talimatı üzerine karakoldan serbest bırakıldı. Olayı anlatan Atabey Soydanoğlu, "Eşim aradı torunumun kaçırıldığını söyledi. Ben de eve geldim. Nisan 1 şakası olduğunu söyledi. 'Dövsen de, sövsen de Nisan 1 şakası yaptım' dedi. Eşim 40 yılda bir kere 'Nisan 1 şakası yapayım' dedi ama onda da karakolluk olduk" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN