Küresel ısınmaya dikkat çektiler!..

Dünyamızın son hızla kirlenmesine tepki gösteren 6 canlı manken, İzmir'de 3 saat hareketsiz durdu. Vatandaşlar da eyleme destek verdi

İzmir'de Sokak Sanatları Atölyesi'ne bağlı 6 canlı manken, küresel ısınmaya dikkat çekmek için Alsancak'taki Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde 3 saat hareketsiz durdu. Mankenlerden Deniz Kızı" kostümlü Bensu Başkurt, denizlerdeki kirlenme ve deniz hayvanlarının soyunun tükenmesini, Gümüş renkli kostümüyle elinde içinde penguenler bulunan bir tava tutan Duygu Evren, karbondioksit yayılması ve küresel ısınmayla penguenlerin yok oluşlarını, akaryakıt pompasını başına tutan kovboy kılığındaki Orhan Yıldırım, akaryakıtla çevreye verilen zararı, asker kostümlü Ozan Koç, nükleer silahların dünyaya ve çevreye verdiği zararı, bisikletle giden adamı canlandıran Erdal Çoban, egzoz gazlarının çevreye verdiği zararı, Sercan Şayık ise su israfını anlatmaya çalıştı.

ACABA CANLI MI?

Bazı vatandaşlar, hareketsiz duran mankenleri ilgiyle izlerken, bazıları da dokunarak canlı olup olmadıklarını anlamaya çalıştı. Mankenlerin kullandığı kostümleri Halil Özdemir hazırlarken, makyajlarını ise Duygu Dinçer yaptı.
BİZE ULAŞIN