Haber turu...

Bakıma muhtaç 20 gence iş eğitimi imkânı
Bakırköy Kaymakamlığı ve İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü'nün birlikte yürüttüğü proje kapsamında bir dönem sokakta kalmış 20 gence elektrik tesisatçılığı kursu veriliyor. Kaymakam Dursun Ali Şahin, toplam üç yüz saat süren kursu tamamlayıp sertifikasını alan gençlere iş bulma sözü verdi. Şahin "Dışlayarak, ceza vererek değil, bu tarz örnek projelerle gençlerimizi sosyal hayata kazandırabiliriz" dedi.

Cumhuriyet Anıtı 23 Nisan'a yetişecek
Avrupa Kültür Başkenti İstanbul'un kalbinde bulunan Taksim Cumhuriyet Anıtı restore edildi. 82 yıl önce İtalyan heykeltraş Pietro Conanico tarafından yapılan anıtın restorasyonu için 150 bin lira harcandı. Restorasyon kapsamında anıtın üzerindeki kirler, taşın rengini soldurulmadan giderildi. Bronz heykellerin mekanik ve kimyasal yöntemlerle temizliği yapıldı. Anıtın açılışının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na yetiştirilmesi hedefleniyor.

Sağlık sempozyumunda son gelişmeler tartışıldı
Medulla Spinalis (Omurilik) Yaralanmaları Sempozyumu'nun onuncusu bu yıl Yeşilköy'de düzenlendi. 2000'den beri her yıl düzenli olarak yapılan sempozyumda omurilik yaralanmasının önlenmesi, tanısı, tedavisi ve takibi ile ilgili gelişmeler ele alındı. Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği'nin çatısı altında düzenlenen toplantının bilimsel içeriği İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından hazırlandı.

BİZE ULAŞIN