Tramvay kazası yine can aldı

İstanbul'da üç liselinin acısı dinmeden, bu kez de 51 yaşındaki H. Emin Sadıklı, hızla gelen kamyondan kaçmak için atladığı tramvay yolunda yaşamını yitirdi

İstanbul'da sinyalizasyonun bozuk olduğu yolda karşıya geçmeye çalışan bir kişi, üzerine hızla gelen kamyondan kaçmak için atladığı tramvay yolunda, tramvayın altında kalarak öldü. Tornacılık yaptığı öğrenilen 51 yaşındaki Hacı Emin Sadıklı dün iş çıkışında, Edirnekapı- Sultançiftliği arasında çalışan tramvay hattının Demirkapı-Topçular istasyonu arasında kalan Topçular Tüneli çıkışında yolun karşısına geçmek istedi. Görgü tanıklarının ifadesine göre tünel çıkışındaki trafik ışıkları bir kaç gündür bozuk olduğu için Sadıklı, trafik akarken karşıya geçmeye çalıştı. Yolun ortasındayken hızla üzerine gelen kamyondan kaçmak için tramvay yoluna atlayan Sadıklı, fren yaptığı halde duramayan tramvayın altında kaldı. Sadıklı, 112 sağlık ekiplerinin tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı.

TRAMVAY FREN YAPTI

Kazanın ardından tramvayı kullanan vatman, ifade için polis merkezine götürüldü. Kamyon sürücüsünün ise ifadesinde, "Şahıs, kamyonu görünce kaçmaya çalıştı. Ben de frene bastım. Şahıs tramvay yoluna girdi. Bu sırada tramvay sürücüsü şahsı fark etti ve frene bastı. Ancak tramvay duramadı" dediği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN