Eve yıldırım düştü

Adana'da yıldırımın düştüğü evde küçük çaplı yangın çıktı. Yıldırım, evdeki yaşlı karı-koca ile mahalle sakinlerine korkulu anlar yaşattı.

Adana'da aniden başlayan sağanak yağmur ile birlikte merkez Yüreğir ilçesine bağlı Haydaroğlu Mahallesi Hasan Tuğral Caddesi üzerindeki bir eve yıldırım düştü.

2 katlı evin balkonundaki elektrik bağlantısına isabet eden yıldırım, küçük çaplı yangına sebep olurken elektrik kablosu koparak caddeye düştü. Polisin bildirmesi üzerine bölgenin elektrikleri kesilirken yangın vatandaşlar tarafından büyümeden söndürüldü.

Yıldırım düştüğü esnada evde oturanlar büyük bir paniğe kapılırken, yıldırımın sebep olduğu şiddetli ses, mahallelilerde korkuya yol açtı. Yıldırım düşmeden önce dolu yağdığını söyleyen vatandaşlar, "Doluya bakmak için balkona çıktık. İçeriye girdiğimizde büyük bir ses duyduk. Eğer içeri girmemiş olsaydık ölebilirdik. Korkudan donup kaldık. İlk başta ne yapacağımızı şaşırdık. Hemen yangını söndürdük" dedi.

Yıldırım düştüğünde evde bulunan yaşlı adam ise hasta olduğu için evde uyuduğunu, bu esnada bir gürültüye uyandığını, sonra yıldırım düştüğünü öğrendiğini söyledi. Evde bulunan ve fenalık geçiren yaşlı kadını ise komşuları sakinleştirdi. Aynı eve 9 yıl önce de yıldırım düştüğü belirtildi.
BİZE ULAŞIN