Hava sıcaklığı artacak - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz kıyıları dışında tüm bölgelerimizin aralıklarla yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Akdeniz ( Adana, Hatay, K.Maraş ve Osmaniye ), Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Karabük, Kastamonu, Ağrı, Bingöl ve Muş çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacak.

RÜZGAR: Kuzey ve kuzeybatı, güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden orta, kuzeybatı ile güneydoğu bölgelerde yer yer kuvvetlice esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Doğu Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Karabük, Kastamonu ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin bazı illerinde kuvvetli ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarıda, Doğu Akdeniz (Adana, Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye), Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Karabük, Kastamonu, Ağrı, Bingöl ve Muş çevrelerinde akşam saatlerine kadar sürecek kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği bildirildi. Uyarıda, ani sel, su baskını, yıldırım gibi muhtemel risklere karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli olmaları istendi.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme, çamur şeklinde yağış vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu (İstanbul, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Tekirdağ-Çorlu) aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Bilecik'in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri (Kütahya, Afyonkarahisar, Denizli, Uşak) aralıklı hafif yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Kütahya ve Afyonkarahisar'ın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (Adana, Osmaniye, Mersin, K.Maraş, Hatay) ile Göller yöresi aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.Yağışlar; akşam saatlerine kadar Adana, Hatay, K.Maraş ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli olacak.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyı kesimler ile Karabük ve Kastamonu çevrelerinde akşam saatlerine kadar kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, sabah ve gece saatlerinde Bolu ve Kastamonu'nun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; Orta Karadeniz kıyılarında akşam saatlerine kadar kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, sabah ve gece saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt'un yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, kuzeydoğu kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışlar; Ağrı, Bingöl ve Muş çevrelerinde akşam saatlerine kadar kuvvetli olacak. Bölgenin güneydoğusunda toz taşınımı beklenmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin doğusunda toz taşınımı beklenmektedir.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN