'Ziya Şark Sofrası'nın sahibinin borç intiharı

İstanbul'un ünlü restoran zinciri Ziya Şark Sofrası'nın sahibi Ziya Bingöl, intihar etti. Piyasaya 7 milyon TL borcu olan işadamına iki gün önce haciz geldiği öğrenildi

Merkezi Bakırköy Florya'da bulunan ünlü kebapçı zinciri Ziya Şark Sofrası'nın sahibi 58 yaşındaki Ziya Bingöl, restorandaki ofisinde kafasına tek el ateş ederek yaşamına son verdi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

3 çocuk babası Ziya Bingöl'ün dün akşam 17.00 sıralarında evine gidip Sigsauer marka silahını alarak tekrar Florya'daki iş yerine döndüğü öğrenildi. Edinilen bilgiye göre Fahriye Bingöl, eşinin silahını aldığını fark edince restoranı arayarak, "Bir delilik yapmasın, kontrol edin" dedi. Bunun üzerine tesadüfen restoranda bulunan avukatı ile çalışanları Ziya Bingöl'ün ofisine çıktı. Ofise girdiklerinde Ziya Bingöl'ü kanlar içerisinde bulan çalışanların ifadelerinde silah sesi duymadıklarını söyledikleri öğrenildi. Ambulansla International Hospatial hastanesine kaldırılan Bingöl, ameliyata alındı. Kafasının sağ kısmından giren kurşunun sol kısmından çıktığı belirlenen Bingöl, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. Bingöl'ün cenazesi Adli Tıp Morgu'na kaldırıldı. İşadamının bölünme ve ekonomik kriz nedeniyle mali sıkıntı içinde olduğu, piyasaya olan yaklaşık 7 milyon TL borcu nedeniyle 2 gün önce iş yerlerine haciz geldiği için bunalıma girdiği öğrenildi.

2 GÜN ÖNCE HACİZ GELDİ

Ziya Şark Sofrası, 1987 yılında Şanlıurfa Birecik'ten İstanbul'a gelen Bingöl kardeşler tarafından kurulmuştu. Fatih'te 5 metrekarelik bir dükkanda başlayan bu girişim, 50 bin metrekare alana ve 11 şubeye ulaşarak göz kamaştırıcı bir başarı hikâyesine dönüştü. Ziya Bingöl ile kardeşleri Ahmet, Mahmut ve Ramazan Bingöl'ün kurduğu Ziya Şark Sofrası'nın, yaklaşık 50 bin metrekare alana kurulu 11 şubesinde yüzlerce işçi çalışıyordu. Ancak başarı, ayrılığı da beraberinde getirdi. Yola birlikte çıkan Bingöl kardeşler, bir süre sonra ortaklığı ayırdılar. En küçük kardeş Ramazan Bingöl kendi adıyla bir restoran zinciri kurarken, diğer kardeş Mahmut Bingöl de Şark Sofrası'nın iki şubesi karşılığında ortaklık hissesini ağabeylerine devretti. Ziya ve Ahmet Bingöl kardeşlerin ortaklığıyla yola devam eden Şark Sofrası, ülke çapında tanınan büyük bir restoranlar zincirine dönüştü. 7 ay önce beyin kanaması geçirdiği öğrenilen Ziya Bingöl'ün 1998 yılında da 19 yaşındaki oğlu trafik kazasında hayatını kaybetmişti.

BİZE ULAŞIN