Furkan'ı sevgi yaşattı

Talihsiz çocuk, annesinin hamileyken alkol kullanması sonucu beyin sendromlu doğdu. İpek Pekçetin işini bırakarak onu evlatlık aldı. Ailenin ilgisi ve çabası talihsiz bebeği hayata döndürdü. Furkan, konuşmaya başladı

Biyolojik annesinin, hamileliğini gizlemek için karnını sarması ve sürekli alkol alması sonucu, üst damağı olmadan doğan, yürüyemeyen, duyamayan ve konuşamayan Furkan; onu evlat edinen ailenin sayesinde hayata tutundu. Özel bir tedavi yöntemi sayesinde yaşıtlarıyla oynayabilecek hale geldi. Bu mucizeye imza atan İpek Pekçetin, "Hiç pişman olmadım onu aldığım için. Şimdi olsa yine aynı şeyi yapardım. O benim oğlum" diyor. Her şey Pekçetin Ailesi'nin bir akrabasının, doğmamış bebeğini evlatlık vereceğini duyurmasıyla başladı. Yasak aşk sonucu dünyaya gelecek bu bebek, ya çocuk yuvasına ya da şefkatli bir ailenin kollarına gidecekti. 3 kızı olan Pekçetin Ailesi de, bebeği almaya karar verdi.

İKİ KEZ KALBİ DURDU
Furkan bebek, 25 Haziran 2004'te dünyaya geldi. Üst damağı yoktu. Pekçetin Ailesi ilk iş olarak Furkan'a protez damak yaptırdı. Annesi olmaya karar veren İpek Pekçetin, işlettiği modaevini kapatarak kendini Furkan'a adadı. Ancak Furkan 38 günlükken fenalaştı ve hastaneye kaldırıldı. Yolda iki kere kalbi durdu, 7 gün yoğun bakımda yattı. 55 günlük olan Furkan'a 'Fetal Alkol Sendromu' ve buna bağlı ağır düzeyde 'Motor Mental Retardasyon' teşhisi konuldu. Hamilelikte yoğun alkol kullanımı sonucu oluşan bu sendrom Furkan'ın beyin hücrelerine zarar vermişti.

REFLEKSOLOJİ İLE YÜRÜDÜ

Bu da yetmemiş, Furkan'ın biyolojik annesi, gayrimeşru hamileliğini saklamak için karnını sıkı sıkı sarmış ve Furkan'ın beyin kanaması geçirmesine neden olmuştu. Doktorların söylediğine göre Furkan, yürüyemeyecek, konuşamayacak hatta kim olduğunu bile anlayamacaktı. Pekçetin Ailesi'ne son kötü sürpriz ise Furkan 3.5 aylıkken geldi. Furkan'a bu kez de 'Spastise' teşhisi konuldu. Aile doktor doktor gezdi ama sonuç elde edemedi. Fakat Furkan bir yaşındayken, Pekçetin'in kızı gittiği bir muayenehanede Furkan'ı iyileştirecek metotla tanıştı; refleksoloji... Yani bir tür masaj tekniği. Ve tedavi başladı. Furkan birkaç haftada duymaya, konuşmaya başladı. Bir yılın sonunda oturmayı ve yürümeyi başardı. Bisiklet kullanmayı öğrendi. Furkan'ı evlat edindiği anda günlük tutmaya başlayan İpek Pekçetin de, yaşadıkları her şeyi kelimelere döktü.

O BİZİM EVLADIMIZ

Furkan'ın koruyucu meleği İpek Pekçetin dramatik öykülerini şöyle anlattı: "Furkan'ı başka birisi dünyaya getirmiş olabilir. Ancak o, bizim evladımız. Öyle umutsuz günlerim oldu ki... Ama Furkan her gün biraz daha iyileşti. Daha iyi şeyleri de bekliyoruz. Hiç pişman olmadım onu aldığım için. Şimdi olsa yine aynı şeyi yapardım. O benim oğlum."

BİZE ULAŞIN