Hava sıcaklığı artacak - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve doğu kesiminde aralıklarla görülecek yağışların; Doğu Akdeniz (Adana,Osmaniye,K.Maraş,Hatay), Doğu Anadolu'nun batısı (Erzincan ,Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl) ile Sivas, Tokat, Amasya, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Siirt, Bitlis, Muş, Ağrı, Iğdır, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ERCİYES DAĞI'NA KAR YAĞDI

HAVA SICAKLIĞI: Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde 3 ila 5 derece azalacak, Batı Akdeniz Güneydoğu Anadolu'da 2 ila 4 derece artacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, doğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta, kuzeybatı kesimler ile doğu bölgelerimizde zaman zaman kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ve yurdun doğu kesimlerinde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ''meteorolojik uyarı''ya göre, bugün kuvvetli sağanak yağışın Doğu Akdeniz (Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay), Doğu Anadolu'nun batısında (Erzincan, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl) ile Sivas, Tokat, Amasya, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Siirt, Bitlis, Muş, Ağrı, Iğdır, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde etkili olacak. Bu bölgelerde, 07.00 civarında başlayıp saat 21.00'e kadar devam etmesi beklenen yağışla ilgili ani sel, su baskını ve yıldırım düşmesi ve kuvvetli rüzgara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olması istendi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Bölge geneli parçalı ve az bulutlu geçecek.

EGE: Az bulutlu, iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Adana,Osmaniye,K.Maraş ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğusu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Akşam saatlerinde Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Sinop çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek.Genellikle yağmur ve sağanak, sabah ve gece saatlerinde Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek. Yağışların; batısı (Erzincan ,Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl) ile Bitlis, Muş, Ağrı, Iğdır, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN