Kuyuya inen çıkamadı: 2 ölü

Hayvansal atıkların biriktirildiği kuyuda çalışırken bayılan bir işçi ile onu kurtarmaya çalışan 3 kişi metan gazından zehirlendi. Hastaneye kaldırılan 4 kişiden ikisi kurtarılamadı

Sakarya'da hayvansal atıkların biriktirildiği kuyunun beton kalıbını sökmek için kuyuya inen ve burada biriken metan gazından zehirlenen 4 kişiden 2'si hayatını kaybetti. İki kişinin durumunun ise ağır olduğu öğrenildi. Olay, dün saat 18.00 sıralarında Akyazı ilçesine bağlı Pazarköy'de meydana geldi. Mecit Bardi'ye ait ahırın yanında hayvansal atıkların biriktirilmesi için açılan 4 metrelik kuyunun içi betonla kaplandı. Betonun tahta kalıbını çıkarmak için Abdullah Kayacı (52) aşağıya indi. Kalıbı sökmeye çalışan işçi, bir süre sonra metan gazından zehirlenerek baygınlık geçirdi. Durumu fark eden ev sahibi Mecit Bardi'nin oğlu Mahmut Bardi (55) işçiyi kurtarmak için aşağıya indi. Bardi de kuyudan çıkamayınca bu kez kardeşi Mehmet Bardi (33) kuyuya indi. Kuyudaki 3 kişinin tepki vermemesi üzerine komşuları Osman Akcan (59) da indiği kuyudan çıkamadı.

HASTANEDEKİLERİN DURUMU AĞIR

Vatandaşların ihbarı üzerine kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri, bir kepçenin de yardımıyla kuyunun yanına bir çukur açarak zehirlenenlere ulaştı. Yukarı çıkarılan 4 kişi, ambulansla Akyazı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Buradan Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilenlerden işçi Abdullah Kayacı ve Mehmet Bardi, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Tedavileri süren diğer 2 kişinin ise durumlarının ağır olduğu belirtildi.

BİZE ULAŞIN