Facebook macerası kazayla bitti

14 yaşındaki dört çocuk "facebook'ta yayınlamak için" hız denemesi yaparken otomobille tarlaya uçtu. İki çocuk hastanelik oldu

Muğla'da 4 çocuğun sosyal paylaşım sitesi "facebook"ta yayınlamak için otomobille hız yapıp cep telefonuyla görüntüleme girişimi kazayla bitti. 14 yaşındaki A.K. pazar gecesi dedesi Ergün K.'ye ait otomobili gizlice aldı. Yaşıtı olan üç arkadaşını da otomobile bindiren A.K. Datça- Marmaris karayoluna çıktı. Çocuk sürücü hız denemesi yaparken, ön koltukta oturan S.E. ile arka koltukta oturanlardan O.B. cep telefonlarıyla kayda başladı.

KAZA ANINI ÇEKTİLER

Ancak ilçeden 5 kilometre kadar ayrıldıktan sonra aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkan otomobil tarlaya uçtu. Yoldan geçenler kazayı görünce yardım çağırdı. Hemen olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralanan 4 çocuğu Datça Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan A.K. ve E.T. ayakta tedavinin ardından taburcu edilirken, S.E. ile O.B. ise Marmaris Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Çocukların çektiği görüntülerde kazanın, aracın hızının saatte 117 kilometreye ulaştığı anda olduğu belirlendi.
BİZE ULAŞIN