Kapağı açık çalışan makine parmağı kaptı

İstanbul'da kapağı açıkken çalışmaya devam eden çamaşır makinesi, sağır ve dilsiz kadının parmağını kopardı. Talihsiz kadın, 4 saatlik ameliyatla parmağına kavuştu

İstanbul'da, sağır ve dilsiz 33 yaşındaki Fahriye Bayer, 3 kızının beslenme çantalarını çamaşır makinesinde yıkamak isterken, olmadık bir ev kazası geçirdi. Genç kadın yıkama bitince makinenin kapağını açtı ve beslenme çantalarını çıkarmak istedi. Bu sırada Bayer'in parmağı, çantanın fermuarına takıldı. Bir anda yeniden çalışmaya başlayan makinenin kazanı dönünce genç kadının sıkışan parmağının ucu koptu.

'HAMİLE' DİYE LOKAL ANESTEZİ
Kopan parmağı bir beze sarıp hastaneye koşan genç kadın, hemen ameliyata alındı. Ancak 3 aylık hamile olan genç kadın için anestezi kullanılamadı. Sadece tek bir parmağı uyuşturuldu. Bayer'in parmağı 4 saat süren bir operasyonun sonunda dikildi. Operasyonu gerçekleştiren uzmanlardan Memorial Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Halil Buldu, "Parmak ucu, ince sinir ve damarların bulunduğu, dikilmesi çok zor bir bölgedir ancak hastaneye gecikmeden gelindiği için başarılı bir ameliyat gerçekleştirdik" dedi. Bu tip organ kopmalarında yapılması gereken en önemli şeyin kopan parçayı nemli bir beze sarıp bir poşete yerleştirmek olduğunu belirten Memorial Hastanesi Estetik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Barış Çakır, "Bu poşet de, ağzı sıkıca kapatılıp içi buz ve su dolu bir başka poşete konulmalı. Bu halde organ 15 saat kadar korunabiliyor" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN