Hafta sonu hava nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Cuma 16.04.2010 10:41
Güncelleme: Cuma 16.04.2010 10:49
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Edirne ve Kırklareli, öğle saatlerinden sonra Marmara'nın güneydoğusu (Bursa, Bilecik, Sakarya), Batı Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu), İç Ege (Kütahya, Afyon, Denizli), Çankırı, Eskişehir, Isparta, Burdur, Erzurum, Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı ile akşam ve gece saatlerinde Malatya, K.Maraş, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Şanlıurfa çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde 2 ila 4 derece artacak.

RÜZGAR: Genellikle güney, Güneydoğu Anadolu'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı çok bulutlu, Edirne ve Kırklareli ile öğle saatlerinden sonra güneydoğusu (Bursa, Bilecik, Sakarya) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Az bulutlu, zamanla parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra İç Ege (Kütahya, Afyon, Denizli) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu, zamanla bölge geneli parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Isparta ve Burdur, akşam ve gece saatlerinde Osmaniye, Hatay ve K.Maraş çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı, kuzeybatı kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çankırı ve Eskişehir çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri (Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu) kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, kuzeydoğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır ile gece Malatya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu zamanla parçalı çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde batısı (Kilis, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...